ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

10 najtańszych samochodów do ubezpieczenia

Ranking najtańszych w ubezpieczeniu samochodów

1. Fiat Seicento - małe, kompaktowe auto, dostępne także w wersji Sporting, z silnikiem 1.1l i z 54 KM. Seicento Sporting sprawdzi się najlepiej w warunkach miejskich. Pali około 7 l benzyny na 100 km. Niska pojemność silnika i niewielkie prędkości możliwe do osiągnięcia to cechy, które sprzyjają obniżaniu składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC.

3.  Honda CR-X - silnik o pojemności 1.6 l o 125 KM, osiąga przyzwoite prędkości na drogach, zapewnia tanią eksploatację oraz łatwy dostęp do części zamiennych. Jest to model, który można kupić z niskim przebiegiem, kilku lub kilkunastoletni, dzięki czemu składka na ubezpieczenie OC nie będzie wysoka.

4.  Volkswagen Polo III - o pojemności silnika 1.6 l, auto praktyczne, miejskie, ani szybkie, ani wyróżniające się na drodze, za to tanie w utrzymaniu i w ubezpieczaniu.

5. Opel Astra II - klasyczny samochód typu sedan lub hatchback, o pojemności 1.8l, tani w eksploatacji, pojemny i dający komfort podróżowania po drogach. Jego zaletą jest niska cena zakupu oraz fakt, że model ten jest dosyć młody, co przekłada się na korzystny koszt jego ubezpieczenia.

6. Skoda Fabia - niewielki samochód osobowy, znajdujący się w produkcji od 1999 roku. Zalicza się do segmentu B i jest bardzo popularny na polskim rynku. Nie ma problemu z zakupem części zamiennych do tej marki, a silnik Volkswagena montowany w nowych Skodach Fabia jest niezawodny.

8. Renault Megane 2.0 - pojemność na granicy niskich składek OC, dostępny jest w wersji sportowej i miejskiej, to popularny kompakt, niedrogi w eksploatacji i ewentualnej naprawie. Dla obniżenia składki ubezpieczeniowej można zdecydować się na model o pojemności 1.6 l i posiadający 107 KM - mało pali i zapewnia przyzwoite osiągi na drodze.

9. Toyota Corolla - niewielki silnik o pojemności 1.6, trwałość i niskie skomplikowanie podzespołów sprawiają, że ubezpieczyciele wyliczą dla niego niską składkę na OC.

10. Ford Focus - o pojemności 1.6l, trzydrzwiowy, niskobudżetowy w zakupie, silnik o mocy 100 koni mechanicznych. Aby osiągnąć oszczędności na zakupie OC dla takiego modelu należy wybrać auto kilkuletnie.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również