ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

-70%, czyli jak zdobyć największą zniżkę OC?

Podczas wyliczania składek OC i AC towarzystwa ubezpieczeń stosują system bonus-malus. Pozwala on na zakwalifikowanie klienta do konkretnej grupy szkodowości. Na tej podstawie wyliczana jest dla niego składka polisy samochodowej w oparciu o wypracowane zniżki bądź należne zwyżki. Za każdy rok bezszkodowej jazdy klient może przeskoczyć o poziom wyżej, np. z grupy kwalifikującej się na 30% zniżek do grupy osiągającej 40% zniżki. Niestety, wystarczy drobna kolizja, by stracić nie tylko tak uporczywie wypracowane dodatkowe 10% zniżek, ale przeskoczyć kilka zwyżek za jednym razem.

Aż 400% największej zwyżki

Maksymalna wartość zwyżki (powodująca wzrost wysokości składki ponad standardowy poziom) to aż 400%. Oznacza to, że składka może być cztery razy wyższa niż w przypadku osoby, która nie ma ani żadnych zniżek, ani zwyżek.

Minimalna zniżka: 70%

Maksymalna zniżka na OC może z kolei wynosić 70%. Zdobyć ją niełatwo, a stracić nietrudno. Niektóre towarzystwa ubezpieczeń zachęcają klientów do wykupywania polis właśnie u nich za pomocą oferowania większych zniżek niż konkurencja. Taki chwyt stosuje m.in. Proama, która zapewnia, że osoby z wypracowanymi zniżkami na poziomie 60% od razu dostanie aż 70%. Podobna zniżka przysługiwać możne także na AC, jeśli do roku wstecz klient nie miał szkody z OC, a w ciągu ostatnich 3 lat - z AC.

Pamiętaj, by móc liczyć na największe zniżki, zawsze jedź ostrożnie i nie korzystaj z przysługujących Ci świadczeń z polis komunikacyjnych w błahych sprawach, np. dla pozyskania pieniędzy na wymianę stłuczonego lusterka. Korzyść w postaci lusterka ostatecznie spowoduje większą szkodę - utratę części zniżek na ubezpieczenie komunikacyjne.
 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również