ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

AC w pakiecie - dobry pomysł czy przepłacanie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają klientów do zakupu rozszerzonej ochrony w ramach autocasco, w postaci dodatkowego ubezpieczenia typu:

  • assistance,
  • NNW kierowcy i pasażerów,
  • ubezpieczenia szyb,
  • ubezpieczenia opon,
  • ubezpieczenia kluczyków,
  • ubezpieczenia kosztownego bagażu.

Każdy z tych dodatków ma wpływ na wysokości składki ubezpieczeniowej, dlatego decydując się na taką opcję, warto zastanowić się, czy tak szeroki zakres ochrony jest nam rzeczywiście potrzebny.

Ubezpieczenie szyb i kluczyków

Wśród dodatkowych usług powiązanych z polisą AC znajdziemy ubezpieczenie szyb, czasem połączone z ubezpieczeniem kluczyków. Pierwsza z polis chroni szyby w naszym pojeździe na wypadek ich zniszczenia na skutek zderzenia, umyślnego wybicia czy działania sił przyrody. Ubezpieczyciel w takich przypadkach pokrywa koszt naprawy lub wymiany szyb. Gdy natychmiastowa naprawa szyby nie jest możliwa, wtedy towarzystwo pokrywa koszt parkingu - do 48 godzin. Ubezpieczenie kluczyków zapewnia ochronę na wypadek utraty kluczyków, tablic i dowodu rejestracyjnego. Polisa ta chroni nas nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy.

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon zapewnia ochronę w przypadku przebicia lub uszkodzenia ogumienia w pojeździe. Polisa chroni na terenie Polski i reszty krajów Europy. W przypadku uszkodzenia więcej niż jednego koła samochód odholowywany jest na koszt ubezpieczyciela do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

Wyjeżdżając w podróż, często posiadamy przy sobie wartościowy sprzęt, jak laptop, tablet, smartfon czy nawigacja satelitarna. W momencie kradzieży lub uszkodzenia tych rzeczy ponosimy stratę finansową. Posiadając ubezpieczenie bagażu, w przypadku jego zniszczenia, uszkodzenia lub utraty w następstwie wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczył ubezpieczony pojazd, osoby ubezpieczone dostaną odszkodowanie w związku z zaistniałą szkodą. Polisa taka obejmuje nie tylko bagaż przewożony w pojeździe, ale także ten umieszczony w boksie dachowym. Ubezpieczenie jest ważne w Polsce i na terenie całej Europy.

Decydując się na polisę AC, warto sprawdzić dodatkowe usługi, które pozwalają spokojnie podróżować autem i nie martwić się takimi sprawami jak przebita opona daleko od domu lub zniszczony w czasie stłuczki komputer. Pakiety dodatkowych ubezpieczeń są tworzone na podstawie potrzeb klientów. Pamiętajmy jednak zwracać uwagę na cenę tego typu dodatków.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również