poradnik

AIG sprzedaje ubezpieczenia podróżne przez euroTICKET

  • Expert Compero
  • Turystyka

AIG sprzedaje ubezpieczenia podróżne przez euroTICKET

Od 11 września br. AIG sprzedaje ubezpieczenia podróżne przez system euroTICKET. Wykupić ubezpieczenie można zarówno poprzez stronę internetową firmy, jak też w biurach podróży korzystających z systemu euroTICKET.

Klient może wybierać spośród czterech wariantów ubezpieczeń turystycznych. Dostępne pakiety to: Brązowy, Srebrny, Złoty i Platynowy. Dzięki polisie podróżnik może liczyć na szeroką ochronę na terenie niemal całego świata.

Cechą charakterystyczną produktu są wysokie sumy ubezpieczenia na koszty leczenia, a także brak limitu na transport medyczny na terenie Polski. Liczyć można na ochronę NNW i OC na wypadek szkody na osobach trzecich i mieniu, jak również gwarancję pomocy na wypadek utraty, kradzieży, uszkodzenia lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu podróżnego oraz opóźnienia lotu powyżej 4 godzin.

Oferta dostosowana jest do potrzeb amatorów sportów zimowych. Mogą oni liczyć na zwrot kosztów karnetu narciarskiego, a także inne świadczenia w razie zamknięcia tras narciarskich, a nawet na refundację kosztów wypożyczonego sprzętu.

Jeśli wypadek bądź nagłe zachorowanie zmusi ubezpieczonego do przerwy w podróży, ubezpieczyciel pomoże w jej kontynuacji. Dostępne są opcje ubezpieczenia, które obejmują ryzyka takie jak: uprawianie sportów ekstremalnych, wykonywanie pracy fizycznej, utratę bagażu i sprzętu sportowego ubezpieczonego, a także gwarantujące pomoc i pokrycie kosztów leczenia w razie zaostrzenia się chorób przewlekłych.

W przypadku ubezpieczenia krajowego klient może skorzystać z pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku na terenie Polski, ponadto ubezpieczeni mogą korzystać z organizacji i pokrycia kosztów transportu do i z placówki medycznej, jak również do miejsca zamieszkania. W razie konieczności organizacji akcji ratowniczej w górach lub na morzu pokryte zostaną jej koszty.

Jeśli ubezpieczony porusza się autem po kraju i w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku nie będzie możliwa kontynuacja samodzielnej podróży, ubezpieczyciel zapewni kierowcę zastępczego lub organizację kontynuacji podróży innymi środkami.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Anna Buczkowska

Pracodawca wysyła cię w podróż służbową? Przeczytaj, kiedy nie musisz się na nią zgadzać, jakie dodatki przysługują ci z tego tytułu i ile wynosi dieta w delegacji. Podróż służbowa...

  • Marek Pawłowski

Skibob to niszowa dyscyplina sportów zimowych, która mimo swojej małej popularności jest rozgrywana pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) na wielu turniejach. Zawodnicy...

  • Monika Słupczyńska

Heliskiing to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Miłośnicy narciarstwa, którzy są już znudzeni szusowaniem po stokach, bardzo chętnie szukają...