ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Assistance na zimę - charakterystyka

Zima to szczególnie niewdzięczna pora roku dla kierowców. Nie tylko trzeba często zmagać się z trudnymi warunkami na drodze, ale jeszcze dochodzą do tego dodatkowe kłopoty z działaniem samochodu, od zamarznięcia paliwa i zamków po rozładowany akumulator. W takich sytuacjach pomocne może być właśnie assistance. Problem jednak w tym, że nie każde nadaje się na zimę.

Darmowe assistance może nie wystarczyć

Coraz częściej ubezpieczyciele dorzucają do pakietów ubezpieczeniowych darmowe assistance. Podobne polisy dokładają także gratis sprzedawcy nowych samochodów. Szacuje się, że z takich usług ubezpieczeniowych korzysta co roku około 10 mln klientów. Problem polega jednak na tym, że takie darmowe ubezpieczenie oferowane jest najczęściej tylko w wersji podstawowej, bardzo okrojonej, zapewniającej pomoc w bardzo ograniczonym zakresie, a to oznacza, że może być zupełnie nieprzydatne podczas zimowych kłopotów z pojazdem.

Jakie assistance na zimę?

Assistance, które posłuży nam zimą, należy wybrać z dużą starannością, wystrzegając się ofert, które proponują niektóre ograniczenia. Przede wszystkim warto zadbać, żeby nasze ubezpieczenie gwarantowało pomoc nie tylko w przypadku wypadku albo kolizji, ale także gdy dojdzie do awarii naszego pojazdu. Te w zimę zdarzają się szczególnie często. Nie warto również kusić się na z pozoru atrakcyjne assistance, które nie zapewni nam pomocy w okolicach miejsca zamieszkania, a szczególnie pod domem. Przecież to właśnie zimą najczęściej jest problem z uruchomieniem auta po mroźnej nocy. Jeśli w OWU jest wyłączenie, że poniżej wybranej odległości w kilometrach od domu nie przysługuje nam pomoc, nie warto zawracać sobie taka polisą głowy.

Uwaga na szeroki zakres ubezpieczenia!

Assistance z szerokim zakresem ochrony też może nie być zbyt korzystne, ponieważ trzeba jeszcze zwrócić uwagę, do jakiej kwoty zostanie udzielona nam pomoc. Inna kwestia to ograniczenia co do ilości akcji pomocowych w ciągu roku w ramach polisy. W zimę taka pomoc może być często konieczna, a gdy wyczerpiemy limit, nawet najszerszy zakres ubezpieczenia nam nie pomoże.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również