ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Bezpieczny spływ - polisy dla kajakarzy-amatorów

Sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre, więc czas pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na czas letnich wypraw. Wielu z nas letnie urlopy planuje z dużym wyprzedzeniem, rezerwując odpowiednio wcześnie noclegi i przygotowując trasę wędrówki. Niewielu z nas pamięta jednak, aby zapewnić sobie odpowiednie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia turystycznego.

Dodatkowym ubezpieczeniem na czas letnich wojaży powinni się zainteresować przede wszystkim ci, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez aktywności fizycznej - w tym amatorzy kajakarstwa. Niestety, choć wielu z nas uważa, że przecież podczas kilku dni aktywnego wypoczynku nic się nie stanie, to tak naprawdę powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność.

Kajakarstwo to ryzykowny sport

Niebezpieczeństw podczas podróży czyha wiele. Przykładowo, wyjeżdżając w góry, musimy się liczyć ze złamaniami, zwichnięciami, skręceniami i zasłabnięciami. Podobne przypadki mogą nas spotkać również nad jeziorem, w czasie spływu kajakowego lub wycieczek rowerowych. Odpoczynek nad wodą może wiązać się również z ryzykiem utonięcia. Ucierpieć nie musimy koniecznie my sami. Jeśli zniszczymy wypożyczony (lub nawet własny) sprzęt, nasz portfel boleśnie odczuje koszt naprawy. Podobnie będzie, jeśli podczas spływu wyrządzimy krzywdę (osobową ub materialną) osobom trzecim.

Najbezpieczniej z pakietem

Warto odpowiednio wcześnie pomyśleć nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego. By zapewniało najszerszą ochronę, warto zdecydować się na pełen pakiet. Powinien on zawierać między innymi:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – KL,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – KLZ,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,
  • assistance w podróży,
  • ubezpieczenie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej.

Oczywiście zakres polisy możemy dobrać do swoich potrzeb indywidualnie, tak jak i czas jej trwania, który najczęściej wynosi tyle, ile trwa nasz letni wyjazd, włączając w to czas dotarcia na miejsce wypoczynku i powrotu.

Przez Internet - szybciej i taniej

W chwili obecnej wiele towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi sprzedaż polis wakacyjnych poprzez Internet, więc jeżeli do tej chwili nie wykupiliśmy odpowiedniej polisy na wakacje, to możemy tego dokonać wygodnie, w zaciszu własnego domu, nie ruszając się z fotela. Wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również