ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Bezpośrednia Likwidacja Szkód istotna dla Polaków - wyniki badań UNIQA

UNIQA zleciło przeprowadzenie badania pośród osób, które decydują się na zakup ubezpieczenia samochodu. Okazuje się, że dla 63 proc. ankietowanych istotne jest, czy ubezpieczenie samochodu zawiera usługę BLS.

Respondentów podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa składała się z osób posiadających jedynie obligatoryjne ubezpieczenie OC. Okazało się, że około 59 proc. z nich przywiązuje wagę do tego, czy możliwe jest zlikwidowanie szkody rzeczowej z OC sprawcy u swojego ubezpieczyciela. Również dla osób, które decydują się na zakup ubezpieczenia pakietowego OC i AutoCasco, ta usługa jest ważna.

Zapytano także ankietowanych, czy zdecydowaliby się na skorzystanie z opcji samego OC, czy OC o 10 proc. droższego, które zawiera usługę BLS. Ankietowani w większości (68 proc.) wybrali opcję z BLS. Podobnie odpowiadali zarówno klienci korzystający z samego OC, jak i mający ubezpieczenie pakietowe OC/AC (72 proc.).

UNIQA przypomina, że Bezpośrednia Likwidacja Szkody polega na uproszczeniu formalności. Opcja ta daje możliwość likwidacji szkody u własnego ubezpieczyciela uczestnikowi kolizji, który nie jest jej sprawcą. Nie ma konieczności likwidacji u ubezpieczyciela sprawcy.

W ofercie UNIQA usługa ta jest dostępna powszechnie i bezpłatnie od czerwca 2014 roku. Mogą z niej korzystać wszyscy klienci UNIQA, będący posiadaczami aktywnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Na pomoc od UNIQA w ramach BLS klienci mogą liczyć w sytuacji, gdy samochód poszkodowanego to samochód osobowy lub samochód osobowy z homologacją na ciężarowy, czyli z tzw. kratką. Kolizja powinna wystąpić na terenie Polski. Ponadto szkoda nie może być zgłoszona do innego ubezpieczyciela, a także nie mogą występować szkody osobowe.

Ubezpieczyciel płaci nie tylko za naprawę pojazdu, ale także pokrywa inne poniesione wydatki związane z wypadkiem komunikacyjnym, m.in. koszty holowania i parkowania, wynajem pojazdu zastępczego czy koszty dodatkowego badania technicznego.

Badanie Omnibus CATI przeprowadzone zostało przez ARC Rynek i Opinia we wrześniu br., w badaniu wzięło udział 1002 respondentów.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również