Biegasz zimą? Ubezpiecz swoje nogi od złamań

Bieganie to sport dla każdego. Uprawiać jogging można w każdym wieku i w prawie każdym miejscu. Parki, ulice, skwery – wszędzie można spotkać amatorów tego sportu. W telewizji pokazywane są kolejne maratony, organizowane np. w Warszawie, Krakowie oraz za granicą. W związku z rosnącą popularnością biegania w Polsce firmy ubezpieczeniowe przygotowały specjalną ofertę dla biegaczy.

Amatorowi uprawiającemu ten sport dla zdrowia i przyjemności może wystarczyć zwykłe ubezpieczenie NNW. Jednak korzystając z takiej polisy, warto zapoznać się z sumą ubezpieczenia i katalogiem wyłączeń. Teoretycznie bieganie 2 razy w tygodniu wiąże się z mniejszym ryzykiem kontuzji lub wypadku niż w przypadku biegacza wyczynowego, jednak należy pamiętać, że wykupiona polisa działa także w życiu codziennym. Różnorodność ofert ubezpieczeniowych pozwala amatorom biegania dobrać polisę dostosowaną do ich potrzeb.

Biegacz wyczynowy, czyli taki, który startuje w profesjonalnie organizowanych zawodach, potrzebuje ubezpieczenia NNW rozszerzonego o dodatkową klauzulę, która jest płatna. Stawka podstawowa składki ubezpieczeniowej może być wyższa nawet o 50%, ale bez tej dopłaty ubezpieczenie biegacza nie zapewni opieki w przypadku uszczerbku na zdrowiu podczas kolejnego maratonu. Biegacz może skorzystać z ofert dedykowanych sportowcom, np. PZU – Sport, Uniqa – Wypadek&Przezorność.

Wyczynowy biegacz, startujący w zawodach za granicą, powinien mieć polisę z assistance, która zagwarantuje mu wszelką niezbędną pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, np. podczas maratonu. Składka taka za jeden dzień to kilka lub kilkanaście złotych, a zapewni biegaczowi dodatkową ochronę, oprócz tej gwarantowanej przez organizatorów imprezy.

Każdy biegacz, czy to amator, czy wyczynowiec, powinien także zapewnić sobie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zapewnia ono odszkodowanie osobie poszkodowanej przez biegacza w czasie zawodów.

Polisa dla biegacza daje poczucie bezpieczeństwa na wypadek różnych nieprzewidzianych okoliczności, które mogą się zdarzyć podczas uprawiania tego sportu.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...