ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Cena ubezpieczenia Skody Fabii

Ceny ubezpieczeń samochodowych są różne w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Uzależnione są one od wielu elementów, którymi kierują się firmy ubezpieczeniowe. Jedynie zasady i zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) zawsze są takie same, ponieważ reguluje je ustawa. W związku z tym firmy ubezpieczeniowe muszą je zaakceptować i nie mogą przy nich manipulować. Przy wyborze polis OC najważniejsza jest cena i tylko ceną kierują się właściciele aut przy zakupie polis. Inne ubezpieczenia samochodowe są już poddawane dokładnej obróbce przez ubezpieczycieli, oczywiście na niekorzyść kierowców. Jak na tle cen wygląda ubezpieczenie Skody Fabii?

Skoda już na stałe wpisała się w motoryzacyjny pejzaż Polski, wcześniej jako produkt socjalistycznej Czechosłowacji, a obecnie niepodległych Czech. Od połączenia sił z Volkswagenem Skoda stała się jednym z najlepszych aut na rynku europejskim. Polakom przypadła do gustu szczególnie Skoda Fabia, której nowy model można w Polsce nabyć już za 35 900 zł. Są różne modele tego auta i różne ceny, tak samo zresztą jak ceny ubezpieczenia tego samochodu. Kupno nowego, a także używanego auta wiąże się z zakupem ubezpieczenia. Oferty cenowo się różnią, ale jeżeli kupujemy nowe auto za kredyt samochodowy, to najczęściej prócz obowiązkowego ubezpieczenia OC musimy również wykupić ubezpieczenia AC, gdyż takie są wymogi bankowe. Najtaniej takie ubezpieczenia można zakupić w pakiecie. Najlepiej porównać oferty w co najmniej kilku firmach ubezpieczeniowych. Warto również sprawdzić ofertę dealera, który współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi i może liczyć na upusty cenowe u ubezpieczycieli.

Najtańsze OC dla Skody Fabii wynosi już 316 zł. Najtańsza oferta w pakiecie, czyli ubezpieczenia OC, AC oraz NNW – 690 zł. Najlepiej jednak porównać oferty kilku ubezpieczycieli działających w systemie elektronicznym oraz przez telefon. W tych firmach znaleźć można zwykle tańsze oferty ubezpieczeń, a przynajmniej tańsze niż w firmach tradycyjnych. Jeżeli jednak ktoś decyduje się na zakup również autocasco, to trzeba bardzo uważać: przy tego typu ubezpieczeniach firmy ubezpieczeniowe zastawiają na swoich klientów wiele pułapek. W umowach są wpisywane niedozwolone klauzule, okresy karencji czy inne niekorzystne dla kierowców zapisy. Analizując tę ofertę, trzeba dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również