ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czego powinieneś oczekiwać od oferty ubezpieczenia NNW?

Mimo że statystyki policyjne uświadamiają, jak duże ryzyko ponoszą na drogach kierowcy, to niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że zagrożenie poważnym wypadkiem dotyczy także ich.

Solidne zabezpieczenie od wypadków

Zazwyczaj uważamy, że odszkodowanie zapewniane przez polisę OC w zupełności wystarczy do pokrycia szkód, jakie potencjalnie odnieśliby z winy innego uczestnika ruchu w nieszczęśliwym zdarzeniu komunikacyjnym. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć się przed stratami finansowymi, wykupując NNW. Dzięki temu będziemy mogli otrzymać dodatkowe świadczenie, które byłoby wypłacane niezależnie od sum przysługujących z tytułu posiadania innych polis.

Niewielkie koszty składkowe

Polisa NNW jest często elementem pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC), ale może być też nabywana oddzielnie. Jej zaletą jest niska wysokość składki, która zaczyna się nawet od 29 zł rocznie. By zyskać możliwość uzyskania wyższych rekompensat za szkody na zdrowiu, warto jednak wybrać warianty z wyższą sumą ubezpieczenia, sięgającą np. 100 tys. zł.

Przykładowo, jeśli skutkiem wypadku trwale stracilibyśmy władzę w nogach, to przy założeniu uznania 70% uszczerbku na zdrowiu, z tytułu NNW otrzymalibyśmy 70 tys. zł.

Gdzie kończy się ochrona?

Polisa NNW działa tylko wtedy, gdy zostaniemy poszkodowani w wypadku spowodowanym przyczynami zewnętrznymi. To znaczy, że sami nie możemy przyczynić się do zaistnienia zdarzenia.

Jeśli będziemy pod wpływem alkoholu jechać nieostrożnie i zderzymy się z innym pojazdem, a wskutek tego np. stracimy rękę, nie otrzymamy świadczenia. Podobnie jeśli doznamy trwałych uszkodzeń ciała podczas demonstracji czy strajku, w których braliśmy udział.

Nie wszystkie działania, których powodem była siła zewnętrzna, będą jednak uznane za uprawniające do wypłaty pieniędzy z polisy NNW, mimo że stan odniesionych obrażeń będzie wpisywał się w warunki umowy. Ubezpieczyciel nie odpowiada bowiem za szkody na ciele i zdrowiu powstałe w wyniku np. aktów terrorystycznych czy stanu wojennego. Jeśli więc wybierzemy się do kraju, w którym zagrożenia te są realne, pamiętajmy, że NNW nas nie będzie zabezpieczać.

Zależy Ci na jak najlepszej ochronie, ale nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie? Poradź się ekspertów compero.pl! Z nami zyskujesz pewność, że wybierzesz najlepiej.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również