ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czy NNW chroni ubezpieczonego za granicą?

Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków to samodzielne polisy, które mają na celu zwiększyć ochronę w razie wypadków zagrażających sprawności konsumentów. Czy z pomocą takiej polisy można czuć się bezpiecznie nawet poza granicami Polski?

Ubezpieczenia typu NNW

Polisy NNW występują w rozmaitych wersjach i formach. Produkty te możemy kupować osobno lub jako dodatki do umów pakietowych, np. jako rozszerzenie ubezpieczenia na życie czy OC komunikacyjnego. Co najważniejsze, takie polisy dostępne są w różnych wariantach, w zależności od tego, jaki zawód wykonujemy i jaka specyfika ochrony nas interesuje.

Polisy NNW są relatywizowane pod kątem potrzeb klientów. Dla przykładu - taką polisę może wykupić kierowca samochodu, któremu zależy na ochronie podczas użytkowania auta. Jeśli coś mu się stanie np. podczas naprawy auta, to może liczyć na odszkodowanie.

W formie polisy NNW występuje także ubezpieczenie szkolne dzieci czy ubezpieczenie wykupowane przez studentów. NNW to także polisy dla sportowców wykonujących swój zawód. Takie przykłady można by mnożyć, kluczem jednak jest zrozumienie, że ubezpieczenie NNW służy ochronie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a o te przecież nietrudno, niezależnie od naszego wieku czy wykonywanej przez nas pracy.

Ochrona za granicą?

Czy polisa NNW zapewni nam ochronę za granicą? Odpowiedź jest twierdząca, ale z pewnym istotnym zastrzeżeniem. Ubezpieczenia tego typu mogą gwarantować nam ochronę - czy to w Unii Europejskiej, czy poza nią - ale zależnie od oferty, z której korzystamy. Standardowy zakres ochrony polis NNW zwykle obejmuje tylko Polskę, ewentualnie umożliwia uzyskanie świadczeń tylko za konkretne obrażenia doznane podczas wypadku za granicą. Zwykle jednak zakres dostępnych za granicą świadczeń jest większy, gdy wybierzemy rozszerzony, czyli - niestety - droższy, wariant ubezpieczenia NNW.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również