Czy polisa turystyczna chroni kobiety w ciąży?

Ochrona kobiet w ciąży w polisach turystycznych jest mocno ograniczona. Jeżeli kobiety w ciąży planują wyjazd zagraniczny, koniecznie muszą bardzo dokładnie przyjrzeć się proponowanym polisom.

Różnice pomiędzy ofertami różnych ubezpieczycieli są ogromne. Dlatego tak ważne jest poszukanie odpowiedniej polisy z pewnym wyprzedzeniem czasowym. Podejmowanie w biegu decyzji na dzień przed wyjazdem jest trudne, ciężko jest zapoznać się z wieloma ofertami w tak krótkim czasie.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie bierze na siebie odpowiedzialności za zdarzenia związane z ciążą po 32 tygodniu jej trwania. Część ubezpieczycieli oferuje zaledwie jedną wizytę lekarską w cenie ubezpieczenia i transportu medycznego do kwoty 100 euro. Niektórzy pokrywają tylko koszty przedwczesnego porodu, a inni proponują pokrycie wszelkich wydatków związanych z leczeniem ciężarnej na wyjeździe, oczywiście do sumy ubezpieczenia.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty ubezpieczeniowej, warto dokładnie porównać i przeanalizować opcje dostępne na rynku. Pomocna w tym będzie porównywarka ubezpieczeń.

Należy pamiętać o niezmiennej zasadzie – każdy ubezpieczyciel wyłączy swoją odpowiedzialność w sytuacji, gdy wyjazd podejmuje kobieta w ciąży, co do wyjazdu której istniały przeciwwskazania medyczne.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...