ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Czy polisa turystyczna chroni kobiety w ciąży?

Ochrona kobiet w ciąży w polisach turystycznych jest mocno ograniczona. Jeżeli kobiety w ciąży planują wyjazd zagraniczny, koniecznie muszą bardzo dokładnie przyjrzeć się proponowanym polisom.

Różnice pomiędzy ofertami różnych ubezpieczycieli są ogromne. Dlatego tak ważne jest poszukanie odpowiedniej polisy z pewnym wyprzedzeniem czasowym. Podejmowanie w biegu decyzji na dzień przed wyjazdem jest trudne, ciężko jest zapoznać się z wieloma ofertami w tak krótkim czasie.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie bierze na siebie odpowiedzialności za zdarzenia związane z ciążą po 32 tygodniu jej trwania. Część ubezpieczycieli oferuje zaledwie jedną wizytę lekarską w cenie ubezpieczenia i transportu medycznego do kwoty 100 euro. Niektórzy pokrywają tylko koszty przedwczesnego porodu, a inni proponują pokrycie wszelkich wydatków związanych z leczeniem ciężarnej na wyjeździe, oczywiście do sumy ubezpieczenia.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty ubezpieczeniowej, warto dokładnie porównać i przeanalizować opcje dostępne na rynku. Pomocna w tym będzie porównywarka ubezpieczeń.

Należy pamiętać o niezmiennej zasadzie – każdy ubezpieczyciel wyłączy swoją odpowiedzialność w sytuacji, gdy wyjazd podejmuje kobieta w ciąży, co do wyjazdu której istniały przeciwwskazania medyczne.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również