ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czy ubezpieczenia do kredytu na zakup mieszkania są opłacalne?

Stałą niejako i powszechnie stosowaną przez banki procedurą jest obarczanie klienta poza kosztami kredytów, również i ubezpieczeniem. Najczęściej mamy do czynienia z ubezpieczeniem na życie, ubezpieczeniem od utarty pracy lub następstw nieszczęśliwych wypadków. I bynajmniej kwestia dodatkowego ubezpieczenia nie jest kwestią naszego wyboru, lecz obowiązkiem narzucanym nam z góry przez banki w momencie pozyskania w danej placówce kredytu, czy to konsolidacyjnego, czy kredytu hipotecznego, czy zwykłego kredytu gotówkowego.

Kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem na życie - pożytek czy szkoda?

W przypadku kredytu hipotecznego obowiązek dodatkowego ubezpieczenia do umowy kredytowej jest koniecznością. Najczęściej, ciesząc się z pozyskania gotówki na wymarzone lokum, nie czytamy zapisów dotyczących ubezpieczenia. Tymczasem, przeczytanie warunków ubezpieczenia może ustrzec nas przed dokonaniem niewłaściwych wyborów. Tym bardziej, że w przypadku kredytów hipotecznych koszt ubezpieczenia może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w czasie całego okresu kredytowania. Co prawda, w przypadku nieprzewidzianych okoliczności ubezpieczenie na życie staje się dla naszych najbliższych swego rodzaju tarczą i wsparciem, nie mniej jednak czasem zapisy umów polis ubezpieczeniowych są tak skonstruowane, że po fakcie okazuje się, że mimo wpłacanych składek, spłata kredytu wciąż ciąży na naszych bliskich. Stąd pomimo radości i satysfakcji z wizji posiadania własnego mieszkania,warto zagłębić się w meandry plisy i zapisów jej umowy.

Kredyt hipoteczny bez ubezpieczenia - czy to możliwe?

Przeglądając poszczególne oferty kredytów hipotecznych, okazuje się, że zdarzają się kredyty bez dodatkowego ubezpieczenia. Niemniej jednak, kiedy wgłębimy się w poszczególne warunki umowy, okazuje się, że brak ubezpieczenia zastąpiony jest podwyższoną marżą lub prowizją, koniecznością założenia konta osobistego w danym banku, który udziela nam kredytu, na które wpływać będzie nasze comiesięczne wynagrodzenie. Ostatecznie może się okazać, po zsumowaniu wszystkich dodatkowych kosztów i produktów, że koszt całkowity naszego kredytu będzie wysokości mniej więcej składki ubezpieczeniowej. Stąd, zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnej oferty kredytu hipotecznego czy gotówkowego, warto przeczytać wszystkie zapisy danej umowy, a następnie porównać kilka konkurencyjnych ofert, tak by wybrać tą najbardziej dla nas korzystną.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również