ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czy ubezpieczenie zdrowotne NFZ wystarczy?

Ubezpieczenie zdrowotne to podstawowe zabezpieczenie na okoliczność choroby i różnego typu wypadków

Ubezpieczenie w ramach NFZ zapewnia opiekę medyczną, dostęp do badań i leków z refundacją. Wszyscy jednak wiemy, jakie są realia. Kolejki do specjalistów bywają długie, a z dostępnością do specjalistycznych badań bywa różnie. Dlatego wiele osób decyduje się na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zdrowotne to nie tylko NFZ

Każdy, kogo na to stać, może przystąpić do Indywidualnego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Firmy ubezpieczeniowe już za niewielkie miesięczne składki oferują całkiem interesujące pakiety. Warto przyjrzeć się bliżej ich propozycjom i skrócić czas oczekiwania na badania, dostępność konsultacji lekarskich i innych świadczeń, na które standardowo trzeba czekać miesiącami.

Warto potraktować ubezpieczenie z NFZ, jako punkt wyjścia, zabezpieczenie podstawowe, do którego w miarę możliwości finansowych dobieramy interesujące nas opcje.

Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów medycznych dla konkretnych grup społecznych. Znajdziemy wśród nich opcje polis dla kobiet, mężczyzn, osób młodych i w sile wieku. W zależności od naszych preferencji i portfela możemy w ramach ubezpieczenia indywidualnego uzyskać dostęp do szeregu specjalistów i badań lub tylko do kilku wybranych lekarzy. Ważne, by dokładnie zapoznać się z propozycjami różnych ubezpieczycieli, ponieważ pakiety ubezpieczeniowe mocno się między sobą różnią. Niektórzy ubezpieczyciele oferują ubezpieczenia rodzinne, gdy przystąpimy do nich wraz z dziećmi i współmałżonkiem, możemy liczyć na zniżki.

Warto zadbać o zabezpieczenie na wypadek choroby i urazów, które zagwarantuje nam szybkie podjęcie leczenia, wykonanie badań w krótkim terminie i opiekę specjalistów od ręki. Jeśli nasza sytuacja finansowa na to pozwala, warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również