poradnik

Czym jest Forum Poszkodowanych?

  • Expert Compero
  • Komunikacja

Czym jest Forum Poszkodowanych?

Ze względu na dużą liczbę wypadków drogowych w Polsce wciąż potrzebne są nowe narzędzia mające pomóc poszkodowanym i ich rodzinom. Ze względu na to powstało Forum Poszkodowanych.

Czym jest Forum Poszkodowanych?

Forum Poszkodowanych powstało z inicjatywy Grupy Wsparcia działającej przy Fundacji Filantrop. W jego ramach omawiana jest tematyka pomocy dla ofiar wypadków. Zainteresowani znajdą tam wskazówki odnośnie do kwestii prawnych, takich jak należne świadczenia czy dochodzenia odszkodowań. Ponadto na forum znajdują się informacje dotyczące pomocy psychologicznej oraz rehabilitacji.

Forum zostało podzielone na działy:

  • Grupa wsparcia przy Fundacji Filantrop,
  • Wsparcie psychologiczne dla osób poszkodowanych, rehabilitacja, aktywność fizyczna i zawodowa po wypadku,
  • Należne świadczenia, dochodzenie odszkodowań – szkody osobowe i majątkowe.

Dla kogo Forum?

Forum powstało, aby wszystkie osoby nieradzące sobie z traumą mogły znaleźć wsparcie osób o podobnych doświadczeniach. Znajdą tu pomoc merytoryczną, ponieważ w gronie moderatorów znalazł się m.in. zawodowy psycholog oraz osoby zajmujące się coachingiem.

Na forum mogą porozumiewać się różne grupy społeczne, a całość jest intuicyjna, przejrzysta i łatwa w obsłudze.

Dlaczego warto?

Według danych GUS w roku 2013 ponad 88 000 Polaków zostało poszkodowanych w wypadkach podczas wykonywania pracy. Według statystyk policyjnych miało miejsce ponad 35 000 wypadków drogowych w minionym roku. Śmierć poniosło 3000 osób, przy czym 44 000 doznało obrażeń ciała.

Warto dodać, że forum zostało zintegrowane z portalami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Twitter. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę: www.forumposzkodowanych.pl.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Patrycja Kowalewska

Status dowodu rejestracyjnego to coś, co interesuje kierowców ubiegających się o ten dokument. Chociaż od 2018 roku nie musimy mieć go przy sobie podczas kontroli drogowej (na terenie Polski),...

  • Patrycja Kowalewska

Zawodowi kierowcy doskonale znają zasady poruszania się po różnych rodzajach dróg. Jeżeli na co dzień jeździsz samochodem w obrębie swojego miasta i jego najbliższych okolic, to przed...

  • Marek Pawłowski

Okazało się, że naprawa twojego samochodu jest nieopłacalna? Jeżeli nie chcesz dalej płacić za obowiązkowe ubezpieczenie OC, pozostaje ci wyrejestrować auto. Złożenie wniosku o wyrejestrowanie...