ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czym jest ubezpiecznie OC

Każdy kierowca, bez względu na to, czy jeździ nowym, czy używanym autem, zobowiązany jest do   zawarcia umowy OC. Czym jest ubezpieczenie OC oraz jak wybrać najlepsze?

Punkt Informacji

Ubezpieczenie posiadacza pojazdu mechanicznego za szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Innymi słowy ubezpieczenie OC to ochrona naszej kieszeni od skutków szkód wyrządzonych w trakcie jazdy samochodem, a także podczas wsiadania bądź wysiadania z niego.  

Skrzyżowanie równorzędne, czy na pewno?

Jak wybrać ubezpieczenie OC ? Warto pamiętać o tym, że zakres  ubezpieczenia jest regulowany przez ustawę, z tego powodu ochrona, jaką otrzymamy będzie u różnych ubezpieczycieli taka sama. Trzeba jednak zwrócić uwagę na dodatkowe bonifikaty oferowane przez ubezpieczycieli np.: darmowy pakiet miniassistance, bezpłatna Zielona Karta, czy inne oferty specjalne.  Oczywiście ważne jest także to, jakich zniżek udziela towarzystwo i jaka jest końcowa wysokość składki ubezpieczeniowej.

Rynek świadczy szeroki wybór ubezpieczeń OC , jak wyselekcjonować najlepszą ofertę?
Przy wyborze ubezpieczenia OC  oprócz wysokości składki, bardzo ważnym elementem jest także standard obsługi klienta. Należy wziąć również po uwagę szybkość działania, wiarygodność firmy, ilość skarg zgłoszonych do rzecznika oraz rozpoznawalność ubezpieczyciela za granicą.  

Zakaz skrętu w lewo

Jeżeli nie ubezpieczymy pojazdu, którym zamierzamy się poruszać grożą nam surowe konsekwencje w postaci wysokiej kary grzywny zgodnie z  art. 88 ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Już kilkugodzinne opóźnienie w wykupieniu polisy zobowiązuje nas do zapłaty kary. Co więcej, jeśli kierowca nieposiadający ubezpieczenia OC spowoduje wypadek, zobligowany jest do pokrycia z własnej kieszeni wszelkich kosztów naprawy, wraz z odholowaniem, remontem, kosztami leczenia, a także wypłatą dożywotniej renty w przypadku trwałego uszkodzenia zdrowia.
 
Nie daj się wyprzedzić – ubezpiecz się i wrzuć na luz

Decyzję o wyborze ubezpieczyciela najlepiej rozważyć równocześnie z tą dotyczącą kupna samochodu. Możemy wybrać się do kilku ubezpieczycieli i zapytać o ofertę, ponieważ ubezpieczenie OC zależne jest od wielu czynników m.in. pojemności silnika, powiatu w jakim zostaje ubezpieczony, czy wieku kierowcy.
 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również