ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czym są ubezpieczenia nieruchomości?

Ubezpieczenia nieruchomości to nic innego jak ubezpieczenie posiadanej lub wynajmowanej nieruchomości na wypadek trudnych do przewidzenia zdarzeń losowych. Ochronie mogą podlegać zarówno rzeczy trwałe, tj. mury, podłogi, dachy danego budynku, grunty, na którym jest on usytuowany, a także rzeczy ruchome znajdujące się wewnątrz ubezpieczanej nieruchomości np. meble, sprzęt elektroniczny, wyposażenie, inne cenne aktywa.
 
Analizując zakres ubezpieczeń nieruchomości można wyróżnić ich trzy podstawowe rodzaje:

Pierwszy to ubezpieczenie domu, w którym ochronie podlegają mury i dach danego budynku. Warto pamiętać, że chodzi tu o stan surowy otwarty.

Drugi zakres obejmuje tzw. stałe elementy, czyli wszystko to, co jest na stałe zainstalowane w domu, tj. podłogi, tynki, wykończenie ścian, drzwi, futryny, instalacje elektryczne etc.

Ostatni rodzaj dotyczy szeroko rozumianych rzeczy ruchomych. W ich skład wchodzą na przykład meble, elektronika i sprzęt agd nie zabudowany na stałe.

Wybierając ubezpieczenie warto zwrócić uwagę, czy wykupiona przez nas polisa rzeczywiście obejmuje wszystkie trzy  elementy. Ostatnio dość popularne stały się również tzw. ubezpieczenia dodatkowe, czyli np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz Home assistance. Pierwsze z nich dają posiadaczowi bezpieczeństwo na wypadek wyrządzania przez niego szkody osobie trzeciej, związanej nie tylko z faktem zamieszkiwania w danym lokalu Najczęściej tego typu spotykanym jest szkoda pojawiająca się w blokach, czyli np. zalanie sąsiada mieszkającego pod nami, pogryzienie sąsiada przez naszego psa, a także szkoda wyrządzona osobom trzecim przez nasze małoletnie dzieci.

Ubezpieczenia assistance mają za zadanie przede wszystkim ułatwienie życia osobie ubezpieczonej. Pakiety dostępne na rynku są naprawdę różnorodne, ale głównie zapewniają pomoc na wypadek awarii, jakie mogą się przydarzyć w codziennym życiu. Dobrym przykładem jest tu pokrywanie kosztów usług takich osób jak np. hydraulik, elektryk, ślusarz lub inny specjalista.

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej nieruchomości ma na celu zabezpieczenie majątku jego właściciela.. Dzięki polisie osoba ubezpieczona może liczyć na odszkodowanie w przypadku kradzieży czy wybuchu, o ile te zdarzenia są objęte umową ubezpieczenia.

compero.pl
 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również