ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Dlaczego ubezpieczenia ciągników siodłowych są tak drogie?

Analizując rynek ubezpieczeniowy, nasza uwaga koncentruje się najczęściej na ubezpieczeniach samochodowych, nieruchomości czy też ubezpieczeniach zdrowotnych. Istnieją jednak również takie ubezpieczenia, o których wie tak naprawdę tylko wąska grupa zainteresowanych osób czy też firm transportowych. Są to na przykład ubezpieczenia ciągników siodłowych. Co zainteresowani tymi ubezpieczeniami powinni wiedzieć na ich temat?

Rozpatrując oferty ubezpieczeniowe, najczęściej brany jest pod uwagę koszt ubezpieczenia oraz zakres ochrony, a także to, w jakich sytuacjach ubezpieczyciele nie odpowiadają za szkody. Koszt ubezpieczenia OC i AC ciągników siodłowych jest dość wysoki. Wybrać jak najkorzystniejsze ubezpieczenie tego typu nie jest wcale sprawą łatwą.

Ciągniki siodłowe to samochody ciężarowe bez naczep. Nie da się ukryć, że są one mocno eksploatowane przez właścicieli firm, w związku z tym ryzyko awarii i uszkodzenia pojazdu jest niemałe. Naprawy to spore wydatki, a to przekłada się na koszty polis ubezpieczeniowych. Nie należy też zapominać, że udział w wypadku drogowym ciągnika siodłowego łączy się zazwyczaj z dużymi uszkodzeniami, chociażby z uwagi na gabaryty oraz ciężar własny, dlatego szkody w tym przypadku są zazwyczaj wyższe. A to przekłada się na koszt polisy ubezpieczeń tych pojazdów.

Warto zaznaczyć, że istnieją ulgi w wykupie polis. Dotyczą one również kierujących (ulgi za bezszkodową jazdę). Koszt ubezpieczenia zależeć będzie też od parametrów pojazdu, tj. od marki, modelu, pojemności silnika czy rodzaju wykorzystywanego paliwa. Ważna jest data produkcji, a także pierwsza rejestracja ciągnika siodłowego. Na podstawie tych wszystkich elementów firma ubezpieczeniowa wyliczy cenę ubezpieczenia. Trzeba zaznaczyć, że będzie ona raczej wysoka.

Ubezpieczenie ciągników siodłowych – jak każde ubezpieczenie – należy poddać dokładnej analizie. Najlepiej skorzystać z pomocy brokera ubezpieczeniowego.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również