ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Dlaczego warto poświęcić czas na spotkanie z agentem?

Analiza potrzeb ubezpieczeniowych to pierwszy krok do wyboru odpowiedniej polisy na życie. Jej przeprowadzeniem zajmują się profesjonalni agenci ubezpieczeniowi. Rozmowa, którą z nami przeprowadzają, służy rozpoznaniu naszych priorytetów i potrzeb ubezpieczeniowych, a w kolejnym etapie dobraniu właściwego dla nas produktu. I właśnie często dzięki tej rozmowie możemy sobie uświadomić różne zagrożenia, o których na co dzień nie myślimy.

Pytania zadawane podczas analizy potrzeb ubezpieczeniowych dotyczą wielu bardzo osobistych kwestii – sytuacji rodzinnej, zawodowej, majątkowej, bieżących finansów, stanu zdrowia, planów finansowych itp. Odpowiedzi na nie są jednak niezbędne do dobrania odpowiedniej polisy. Wiele osób odczuwa barierę przed rozmową na tak osobiste kwestie jak np. finanse czy zdrowie z często pierwszy raz widzianym agentem. Jednak od szczerości takiej rozmowy i naszej otwartości zależy to czy agent zaoferuje nam produkt, który jest dla nas odpowiedni.

Ze względu na poziom zawiłości omawianych kwestii, analizie potrzeb ubezpieczeniowych warto poświęcić więcej niż jedno spotkanie. Po wstępnej rozmowie i informacjach udzielonym przez agenta, większość osób potrzebuje czasu, aby zastanowić się nad swoimi priorytetami. Czy bardziej zależy im na ochronie życia czy może oszczędzaniu na emeryturę? Czy potrzebują ochrony w sytuacji nagłej utraty dochodów lub zdolności do pracy?

W praktyce rzadko zdarza się klient, który od samego początku doskonale wie, czego potrzebuje. Z reguły te potrzeby są dopiero uświadamiane podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym. Dlatego warto dać sobie na nią czas.

Czas spędzony z agentem to nasza inwestycja. Jest on niezbędny także po to, aby agent mógł przygotować dla nas spersonalizowaną ofertę, a nie oferował nam gotowe rozwiązania. Pamiętaj, że możesz skomponować polisę tak, aby odpowiadała Twoim specyficznym potrzebom. Dzięki temu będziesz płacić za to, czego rzeczywiście potrzebujesz i co daje Ci realną ochronę.

Sprawdź, jaka polisa na życie będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb – skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również