ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szyby w aucie?

Ubezpieczenie szyby w aucie nie jest popularnym rozwiązaniem w naszym kraju. Wyobraź sobie jednak sytuację, w której w związku z losowym wypadkiem szyba w twoim aucie ulega uszkodzeniu w momencie, kiedy nie masz funduszy na dodatkowe wydatki, a jazda z uszkodzonymi szybami grozi wysokim mandatem. Jeżeli chcesz uchronić się przed taką sytuacją wykup dodatkowe świadczenie i nie przejmuj się wysokimi kosztami naprawy. Co obejmuje ubezpieczenie szyby w samochodzie i jakie przynosi korzyści? Tego dowiesz się z poniższego wpisu.

Co obejmuje ubezpieczenie szyby w aucie?

Dobrowolne ubezpieczenie szyby w aucie obejmuje wszelkie uszkodzenia szyb samochodowych – przedniej, tylnej oraz bocznych. Świadczenie obejmuje wszelkie niespodziewane sytuacje, które spowodują ubytki. Uderzenie kamyka wypadającego spod kół samochodu jadącego przed tobą, lecący ptak, działania osób trzecich, gradobicie, upadek drzewa, samodzielna próba wymiany czy własne szkody pokolizyjne to tylko niektóre zagrożenia, które mogą spowodować uszkodzenia szyby. Z wykupionym ubezpieczeniem na szyby nie musisz się ich obawiać, wystarczy, że zgłosisz zdarzenie swojemu ubezpieczycielowi, a on pokryje wszelkie koszty związane z wymianą lub naprawą szyby w warsztacie samochodowym. Dzięki temu ty zyskujesz czas, który musiałbyś poświęcić na szukanie mechanika, nie wydajesz również żadnych pieniędzy na świadczoną usługę.

Czym grozi jazda z uszkodzoną szybą?

Jazda z uszkodzoną szybą zagrażanie tylko twojemu bezpieczeństwu. Może spowodować również zagrożenia w ruchu drogowym, w przypadku, kiedy małe pęknięcie powiększy się podczas podróży. W związku z tym jazda z uszkodzoną szybą jest obecnie karana mandatem o wysokości 500 zł. Policja może również zdecydować się na zatrzymanie twojego dowodu rejestracyjnego do momentu naprawy uszkodzenia.

Kto i kiedy powinien wykupić ubezpieczenie szyb samochodowych?

Zakup ubezpieczenia szyb samochodowych będzie z pewnością świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z płaceniem składek AC, ale myślą o dodatkowej ochronie szyb. Ubezpieczenie szyb w samochodzie jest korzystne również dla osób, które często i dużo podróżują, przez co są narażone na różne zagrożenia, a także dla tych osób, które na co dzień parkują samochód w pobliżu boiska lub placu zabaw dla dzieci. Polisę mogą zakupić zarówno właściciele samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Najlepiej zrobić to podczas wykupowania ubezpieczenia OC lub AC – w przypadku pakietów towarzystwa ubezpieczeniowe oferują atrakcyjne najbardziej atrakcyjne stawki.

Jakie korzyści przynosi ubezpieczenie auto szyba?

Decydując się na zakup ubezpieczenia auto szyba, zyskujesz pokrycie kosztów związanych z wymianą lub naprawą szyby. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na szukanie mechanika – wystarczy, że odstawisz samochód do jednego z warsztatów partnerskich i załatwisz sprawę bezgotówkowo. To jednak nie wszystkie zalety ubezpieczenia szyby w samochodzie. Dodatkowym atutem, który przemawia na jego korzyść, jest brak obciążeń w przebiegu ubezpieczenia autocasco, jednak tylko pod warunkiem, że będziesz kontynuował polisę w tej samej firmie. W przypadku zmiany ubezpieczyciela, nowe towarzystwo może uznać szkodę, która poskutkowała koniecznością wymiany szyby, jako powód do podwyższenia składki.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyby w samochodzie?

Ze względu na to, że ubezpieczenie szyby w samochodzie jest polisą dobrowolną, każde towarzystwo ubezpieczeniowe, które posiada je w swojej ofercie, indywidualnie ustala ceny. Można jednak uśrednić, że wahają się one w granicach od 80 do 180 zł. Przy czym największą korzyść uzyskasz, jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług ubezpieczyciela, u którego posiadasz już jakieś polisy.

Jeśli jesteś zainteresowany dokupieniem ubezpieczenia przedniej szyby lub wszystkich szyb w twoim aucie, sprawdź już dziś ofertę swojego ubezpieczyciela w serwisie Compero.pl. A może chcesz poczekać z decyzją o wykupieniu tego dodatkowego ubezpieczenia do czasu, gdy będzie kończyła się ważność polisy OC, by móc skorzystać z korzystniejszych warunków? Z tym też nie ma problemu! Zajrzyj na platformę przed wygaśnięciem aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego i porównaj pakiety polis zawierające ubezpieczenie auto szyby pochodzące od najlepszych polskich ubezpieczycieli.

Ograniczenia w ubezpieczeniu szyby w aucie

Jednym z ograniczeń, które może pojawić się w zapisie umowy ubezpieczenia szyby w aucie, jest udział własny. Prawdziwie korzystne oferty zakładają jego zniesienie lub wprowadzają go dopiero w przypadku powstania drugiego i kolejnych uszkodzeń szyb.

Decydując się na zakup polisy, musisz pamiętać również o tym, że wymiana nie dotyczy oryginalnego produktu, a jedynie jego zamiennika i odbywa się w salonie partnerskim towarzystwa ubezpieczeniowego, z którego usług korzystasz.

Ubezpieczenia na szybę – o tym musisz pamiętać!

Pamiętaj o tym, że aby uzyskać jak najkorzystniejsze warunki musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Ma to dość duże znaczenie szczególnie przy samochodach wyższej klasy, do których części zamienne są droższe. W takim wypadku warto sprawdzić, czy w OWU ubezpieczenia na szybę występuje zapis o zniesieniu udziału własnego. Dzięki niemu istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w przypadku szkody całość kosztów wymiany lub naprawy pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

Aby w prosty sposób znaleźć polisę na szyby dopasowaną do twoich oczekiwań i możliwości finansowych, możesz skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, która wyświetli wszystkie możliwe opcje. Taką porównywarkę ubezpieczeń znajdziesz na stronie Compero.pl.

Patrycja Kowalewska Patrycja Kowalewska

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również