ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Do czego służy polisa NNW?

Skrót NNW oznacza następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenia NNW należą do kategorii ubezpieczeń osobowych i pod tym względem podobne są do ubezpieczeń na życie. Ich przedmiotem jest życie i zdrowie ubezpieczonego.

Działanie polisy

Osoba, która zdecyduje się na kupno polisy NNW, może liczyć na ochronę zdrowia i życia w różnych sytuacjach. Na rynku znajdziemy bardzo różne typy polis NNW, które przede wszystkim odróżnia zakres ochrony.

Bez względu na to, jaki zakres ochrony oferuje dana polisa, prawo do uzyskania świadczenia powstaje w momencie doznania przez posiadacza polisy obrażeń podczas wypadku, który został określony w warunkach ubezpieczenia.

Polisę tego typu można traktować jako ubezpieczenie uzupełniające, które pokrywa sytuacje nie objęte innymi ubezpieczeniami. Jednocześnie trzeba pamiętać, że taka polisa może występować samodzielnie lub jako element pakietu ubezpieczeniowego.

Różne typy polis NNW

Cechą charakterystyczną polis NNW jest to, że są one skierowane do szerokiego grona osób, wykonujących różne zawody i narażonych na odmienne ryzyka. Z racji tego, że nieszczęśliwe wypadki mogą mieć miejsce w rozmaitych okolicznościach polisy dostępne są w wielu wariantach. Jednym z popularniejszych jest choćby polisa NNW dla kierowców, czyli ubezpieczenie zapewniające dodatkową ochronę finansową po wypadku komunikacyjnych czy w takich sytuacjach jak kontuzja przy naprawie auta czy przy wsiadaniu do niego.

NNW to jednak nie tylko polisa dla kierowców. Ubezpieczenie tego typu chroni także młodzież szkolną czy sportowców. Możliwe jest także skomponowanie warunków ubezpieczenia pod kątem zawodu, jaki wykonujemy, i specyfiki ryzyk w nim występujących.

Czy warto?

Polisa NNW jest produktem, który znacznie poszerza naszą ochronę względem standardowego ubezpieczenia na życie. Można ją potraktować jako uzupełnienie polisy na życie, ale również uzupełnienie AC czy choćby sposób na zapewnienie sobie ochrony, gdy wykonujemy obarczony ryzykiem zawód. Tego typu ubezpieczenia dostępne są w atrakcyjnych cenach - nawet od 15 zł rocznie. Jeśli chcemy zapoznać się z konkretnymi propozycjami, warto sprawdzić bieżącą ofertę rynkową, korzystając z porównywarki compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również