ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Emeryt też może ubezpieczyć swoje życie

Polisa dla emerytów gwarantuje wypłatę świadczenia rodzinie ubezpieczonego po jego śmierci lub w sytuacji, gdy dozna trwałego i całkowitego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku, albo gdy skutkiem wypadku będzie śmierć rodzica. W zależności od rodzaju wykupionego ubezpieczenia, emeryt może mieć z tego tytułu różne korzyści. Posiadanie takiej polisy może pomóc w uzyskaniu kredytu lub stanowić sposób na systematycznie gromadzenie i pomnażanie oszczędności. Dla osób starszych jednak ubezpieczenie na życie to przede wszystkim świadczenie wypłacane dzieciom po ich śmierci.

Ile to kosztuje?

Przeciętny koszt polisy na życie w przypadku 60-latka, przy sumie ubezpieczenia 20 000 zł, to 120-160 zł miesięcznie. Wysokość składki zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, a także wieku osoby przystępującej do umowy i ewentualnie jego stanu zdrowia.

Oferta dla seniorów

Jedną z ofert polis na życie, z której mogą skorzystać również seniorzy, przygotowała firma 4Life Direct. Ochroną Bezterminowego Ubezpieczenie na Życie mogą zostać objęte osoby w wieku od 18 do 85 roku życia ubezpieczanie w dwóch wariantach:

  • indywidualnym,
  • małżeńskim.

Do swojej polisy można również dodać swojej polisy także swoich rodziców oraz teściów.

Wysokość składki polisy jest uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonych oraz wariantu polisy. Klient może wybrać sumę ubezpieczenia z przedziału od 1 000 do 100 000 zł. Ubezpieczenie pogrzebowe nie wymaga indywidualnej oceny ryzyka, czyli wypełniania ankiet medycznych czy poddawania się badaniom lekarskim.

Wypłata odszkodowania

Wypłata świadczenia z polisy w 4Life Direct następuje tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego. Świadczenie można otrzymać już po 7 dniach roboczych od daty dostarczenia kompletnego wniosku o wypłatę świadczenia.

Okresy karencji

W początkowym okresie trwania umowy firma ubezpieczeniowa zastrzega sobie prawo do wypłacenia pełnej sumy ubezpieczenia tylko w przypadku, gdy śmierć ubezpieczonego nastąpi na skutek nieszczęśliwego wypadku. Okres karencji wynosi pierwsze 24 miesiące ubezpieczenia. W innych przypadkach, takich jak zgon z powodu choroby lub z przyczyn naturalnych, wypłata świadczenia jest ograniczona do wartości wpłaconych składek ubezpieczeniowych.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również