ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022 – terminy

Część dzieci wciąż ze zniecierpliwieniem oczekuje na rozpoczęcie ferii. W jakich terminach planowany jest zimowy wypoczynek dla młodszych i starszych osób, które obejmuje obowiązek szkolny? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Jak wyglądały ferie zimowe 2021?

Ferie zimowe w 2021 roku wyjątkowo odbyły się dla wszystkich województw w jednym terminie, czyli od 4 do 17 stycznia. Ta nietypowa sytuacja była spowodowana pandemią koronawirusa, która nie tylko zmusiła władze państwa do ujednolicenia terminu ferii, ale też wprowadzenia licznych obostrzeń dla dzieci. Rząd wprowadził m.in. zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia w dni powszednie, w godzinach od 8 do 16 bez opieki dorosłego, zamknięte były galerie, ośrodki narciarskie i hotele. Wypoczynek zorganizowany był możliwy wyłącznie w kraju, a dopuszczone były tylko dwie formy takiego wypoczynku dla dzieci i młodzieży – półkolonie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I–IV szkoły podstawowej oraz obozy szkoleniowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Ferie zimowe 2021/2022 – na kiedy są zaplanowane?

Ferie zimowe 2021/2022 odbywają się tak, jak przed wybuchem pandemii COVID-19, czyli w różnych terminach dla poszczególnych województw. Terminarz ferii zimowych w roku szkolnym 2021/2022 wygląda następująco: 

  • od 17 do 30 stycznia 2022 roku – województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, świętokrzyskie, lubuskie i wielkopolskie,
  • od 24 stycznia do 6 lutego 2022 roku  – województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • od 31 stycznia do 13 lutego 2022 roku  – województwa: zachodniopomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i opolskie,
  • od 14 do 27 lutego 2022 roku – województwa: lubelskie, podkarpackie, łódzkie, śląskie i pomorskie.

Następnym dłuższym wolnym od nauki w tym roku szkolnym będzie przerwa wielkanocna, która potrwa od 14 do 19 kwietnia 2022 roku.

Rodzice, których dzieci rozpoczynają ferie, powinni pamiętać o zapewnieniu swoim pociechom ochrony ubezpieczeniowej na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia podczas zabaw na śniegu. Polisy oferowane przez najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce, które chronią zdrowie i życie najmłodszych, znajdują się w ofercie serwisu Compero. Specjaliści ds. ubezpieczeń chętnie pomogą znaleźć ubezpieczenie obejmujące ochronę nie tylko dzieci, ale i całej rodziny.

Anna Buczkowska Anna Buczkowska

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również