ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Gdzie zdobyć tanie ubezpieczenie flotowe?

Każdy przedsiębiorca poszukuje dla swojej firmy rozwiązań, które pozwoliłyby mu osiągnąć nie tylko korzyści finansowe, ale również komfort prowadzenia działalności. Jednym z takich elementów, szczególnie jeśli w swojej działalności wykorzystujemy samochody, jest odpowiednie ubezpieczenie, w którym zarówno cena, jak i zakres ochrony odgrywają kluczową rolę. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest możliwość wykupienia ubezpieczenia flotowego.

Niestety, aby tak się stało, musimy spełnić jeden, kluczowy warunek, a tym jest oczywiście posiadanie floty pojazdów. Jeszcze kilka lat temu w definicję floty wpisałoby się posiadanie przynajmniej kilkunastu aut, podczas gdy dzisiaj wiele towarzystw ubezpieczeniowych zaoferuje nam ubezpieczenie flotowe już nawet dla pięciu samochodów. Zasady postępowania ubezpieczycieli są znacznie mniej restrykcyjne i dostosowane do obecnych warunków rynkowych, gdzie niepośrednią rolę odgrywają małe i średnie przedsiębiorstwa, a te często nie mogą pozwolić sobie na zakup kilkunastu lub kilkudziesięciu pojazdów. Mimo wszystko warto mieć też na uwadze fakt, że wielkość floty będzie miała wpływ na nasze zdolności negocjacyjne i oferowane przez ubezpieczyciela warunki.

Podczas wyceny ubezpieczenia flotowego, każde towarzystwo będzie kierowało się nieco innymi kryteriami, niż ma to miejsce w przypadku indywidualnego ubezpieczanie poszczególnych samochodów. Wiek i wartość aut również będą miały znaczenie, jednak będą kwestią drugorzędną. Flota jest bowiem traktowana jako całość i parametry wszystkich pojazdów zostaną uśrednione, aby wpisały się w ogólny obraz taboru. Ważna będzie też historia szkód i przeprowadzone w przeszłości naprawy. W tym przypadku wszelkie zdarzenia drogowe z ostatnich kilku lat będą niestety zmniejszały nasze szanse na dobre warunki polisy.

Warto też pamiętać o zakresie ochrony oferowanym przez ubezpieczyciela. W zależności od charakteru działalności firmy powinniśmy zwrócić uwagę na OC z zieloną kartą, AC, NNW czy ubezpieczenia od kradzieży lub dodatkowe usługi moto-assistance. Jeśli dane towarzystwo nie spełni naszych wymagań, najlepiej będzie spróbować swoich sił u innego ubezpieczyciela. Kluczową rolę w całym procesie może odegrać profesjonalny doradca ubezpieczeniowy, który szybko wskaże nam najkorzystniejsze opcje.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również