ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Grupowe ubezpieczenie na życie

Grupowe ubezpieczenia na życie oferowane są najczęściej w zakładach pracy. Z reguły są to gotowe, ściśle ustalone rozwiązania dla pracowników określonej firmy. Zazwyczaj w ramach grupowego ubezpieczenia na życie klienci mogą wybrać jeden z dwóch lub trzech wariantów. W każdym z nich są z góry ustalone sumy ubezpieczenia, czyli wysokości świadczeń na wypadek wystąpienia danego zdarzenia.

Niewątpliwym plusem takiego ubezpieczenia jest jego szeroki zakres i stosunkowo przyjazna składka. Polisa obejmuje zazwyczaj takie zdarzenia jak nieszczęśliwe wypadki, poważne zachorowania, pobyt w szpitalu, urodzenie się dziecka itp. Kolejnym atutem jest niska składka, ponieważ koszt grupowego ubezpieczenia na życie to zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych  miesięcznie i bardzo często całość składki lub jej część opłaca pracodawca. Zaletą jest również ograniczenie formalności do minimum, wystarczy tylko wypełnić deklarację przystąpienia do ubezpieczenia.

Można także wymienić pewne minusy grupowych ubezpieczeń na życie. Grupowe ubezpieczenie jest gotowym rozwiązaniem, więc nie można go dostosować do indywidualnej sytuacji finansowej. Ściśle określona jest suma ubezpieczenia oraz zakres polisy (po co 50 - letniej kobiecie ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka?).

Kolejnym minusem są niskie sumy gwarancyjne - ubezpieczenie ma szeroki zakres, ale zazwyczaj w związku z tym odszkodowania nie są zbyt wysokie.

Wadą dla młodych osób jest także wysoka składka, która jest ustalana jako średnia i dobrana do struktury wiekowej wszystkich zatrudnionych.

Minusem jest także pozbawienie pracownika polisy w przypadku utraty pracy, ponieważ grupowe ubezpieczenie na życie może obejmować tylko pracowników i nie zawsze można potem samodzielnie kontynuować to ubezpieczenia opłacając samemu składki (zależy od towarzystwa Ubezpieczeń i struktury umowy tej polisy).

compero.pl
 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również