ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

I kleszcz nie straszny - ubezpiecz się od boreliozy

W Polsce największa aktywność kleszczy przypada na szczyt sezonu rolniczego. Odpowiednią czujność należy jednak zachować od wczesnej wiosny aż po koniec października. Dotyczy to praktycznie każdego zakątka Polski, przy czym na największe ryzyko wystawieni są mieszkańcy Opolszczyzny, Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Zagrożenia dla rolników

Ze statystyk udostępnionych przez Kasą Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych wynika, że ciągu ostatnich 10 lat ponad 1200 ubezpieczonych w KRUS zachorowało wskutek kontaktu z kleszczami, z czego ponad 90 proc. przypadków dotyczyło zachorowań na boreliozę. Przedstawione dane jasno pokazują, że kleszcze niosą ze sobą poważne niebezpieczeństwo dla rolników. Warto przy tym zaznaczyć, że statystyki dotyczą jedynie zachorowań skutkujących długotrwałą lub całkowitą niezdolnością do pracy. Dane nie obejmują przypadków krótkotrwałej niedyspozycyjności.

Oferta InterRisk

Towarzystwo InterRisk oferuje możliwość rozszerzenia standardowego ubezpieczenia NWW o choroby powstałe wskutek kontaktu z chorymi zwierzętami, spożyciem skażonego mięsa czy też właśnie styczności z kleszczami. Istotne jest też to, że rolnicy mogą rozszerzyć zakres polisy o taką ochronę w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej – po zdiagnozowaniu boreliozy, wścieklizny czy innej zakaźnej choroby zawodowej. W przypadku zachorowania, ubezpieczyciel gwarantuję wypłatę świadczenia zarówno rolnikowi, jak i jego rodzinie, a wysokość świadczenia może sięgać jednorazowo nawet 2 tys. zł.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również