Ile kosztują ubezpieczenia turystyczne

Podczas planowania wyjazdu na wakacje nie wszyscy biorą pod uwagę, że wszystko może się zdarzyć i byłoby się zabezpieczyć przed skutkami nieprzewidzianych zajść. Do tego celu służą ubezpieczenia turystyczne. Tego typu polisy nie są drogie, więc niedużym kosztem można sobie zapewnić spokój i bezpieczeństwo podczas urlopowego wypoczynku.
 
Cena za dwutygodniową ochronę, w zależności od zakresu świadczeń i wysokości limitów na poszczególne polisy, kształtuje się na poziomie 80 zł - 200 zł. Konfrontując jednak te koszty z wysokością możliwych obciążeń, liczonych w tysiącach złotych, związanych np. z płatnościami za leczenie, odpowiedzialnością cywilną, kosztami transportu do kraju lub innymi ewentualnymi ryzykami, okaże się, że jest to niewielka kwota. Biorąc to pod uwagę, warto poświęcić kilkanaście złotych i zainwestować we własne bezpieczeństwo.

Wybierając się na wyjazd grupowy (z rodziną czy znajomymi) liczyć można na zniżki. Ubezpieczalnie często przygotowują dla większych grup promocje obniżające składkę. O kilka procent mniej można również zapłacić za polisę zakładając ją on-line.

Pamiętać jednak należy, że nie sama cena polisy jest ważna, ale i jej warunki. Zawsze należy skrupulatnie przeanalizować, kto lub co jest przedmiotem ochrony i jaki jest jej zakres.  Istotnym elementem Ogólnych Warunków Ubezpieczenia są zapisy mówiące o wyłączeniach ochrony i obowiązkach ubezpieczonego. Jeśli cokolwiek złego przydarzy się nam np. pod wpływem alkoholu, ubezpieczalnia nie przejmie odpowiedzialności za skutki nieszczęśliwego zdarzenia, w którym braliśmy udział.

Warto również zwrócić uwagę na procedury działania ubezpieczalni w przypadku, gdy faktycznie dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Gdzie mamy szukać informacji związanych z postępowaniem, jakie są wytyczne w przypadku wystąpienia danego zdarzenia, gdzie znajdziemy placówki w których możemy podjąć się leczenia, bądź uzyskać pomoc prawną? Ważna jest także informacja o dostępności przedstawicieli zakładu ubezpieczeń za granicą i czy centrum alarmowe działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
 

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...