ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ile kosztują ubezpieczenia turystyczne

Podczas planowania wyjazdu na wakacje nie wszyscy biorą pod uwagę, że wszystko może się zdarzyć i byłoby się zabezpieczyć przed skutkami nieprzewidzianych zajść. Do tego celu służą ubezpieczenia turystyczne. Tego typu polisy nie są drogie, więc niedużym kosztem można sobie zapewnić spokój i bezpieczeństwo podczas urlopowego wypoczynku.
 
Cena za dwutygodniową ochronę, w zależności od zakresu świadczeń i wysokości limitów na poszczególne polisy, kształtuje się na poziomie 80 zł - 200 zł. Konfrontując jednak te koszty z wysokością możliwych obciążeń, liczonych w tysiącach złotych, związanych np. z płatnościami za leczenie, odpowiedzialnością cywilną, kosztami transportu do kraju lub innymi ewentualnymi ryzykami, okaże się, że jest to niewielka kwota. Biorąc to pod uwagę, warto poświęcić kilkanaście złotych i zainwestować we własne bezpieczeństwo.

Wybierając się na wyjazd grupowy (z rodziną czy znajomymi) liczyć można na zniżki. Ubezpieczalnie często przygotowują dla większych grup promocje obniżające składkę. O kilka procent mniej można również zapłacić za polisę zakładając ją on-line.

Pamiętać jednak należy, że nie sama cena polisy jest ważna, ale i jej warunki. Zawsze należy skrupulatnie przeanalizować, kto lub co jest przedmiotem ochrony i jaki jest jej zakres.  Istotnym elementem Ogólnych Warunków Ubezpieczenia są zapisy mówiące o wyłączeniach ochrony i obowiązkach ubezpieczonego. Jeśli cokolwiek złego przydarzy się nam np. pod wpływem alkoholu, ubezpieczalnia nie przejmie odpowiedzialności za skutki nieszczęśliwego zdarzenia, w którym braliśmy udział.

Warto również zwrócić uwagę na procedury działania ubezpieczalni w przypadku, gdy faktycznie dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Gdzie mamy szukać informacji związanych z postępowaniem, jakie są wytyczne w przypadku wystąpienia danego zdarzenia, gdzie znajdziemy placówki w których możemy podjąć się leczenia, bądź uzyskać pomoc prawną? Ważna jest także informacja o dostępności przedstawicieli zakładu ubezpieczeń za granicą i czy centrum alarmowe działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
 

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również