ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ile kosztuje polisa turystyczna na wyjazd do Austrii?

Turyści z Polski, którzy wybierają się do Austrii, często wyrabiają sobie kartę ubezpieczeniową EKUZ. Dzięki tej karcie jest możliwe otrzymanie bezpłatnych świadczeń w publicznych placówkach medycznych w Europie. Jest to możliwe dzięki umowom międzynarodowym, podpisanym przez kraje Unii Europejskiej. EKUZ warto wyrobić jakiś czas przed wyjazdem. Można to zrobić osobiście lub korespondencyjnie.

Karta EKUZ nie pokryje wszystkich wydatków związanych z problemami zdrowotnymi, jakie możemy mieć na wyjeździe. Wszystkie wizyty prywatne będziemy musieli opłacić z własnej kieszeni, za każdy dzień pobytu w szpitalu będziemy musieli dopłacić od 8 do 16,80 euro. Chory zostanie także obciążony kosztem transportu medycznego do kraju w razie zaistnienia takiej konieczności. Karta EKUZ nie pokrywa również kosztów ratownictwa górskiego.

Koszt ratownictwa górskiego i transport medyczny wydają się może mało prawdopodobne przy standardowym wyjeździe. Tak myśli wielu turystów. Niestety nigdy nie ma pewności, co przydarzy się nam podczas podróży. Koszt transportu medycznego do kraju przy pomocy air-ambulansu może wynosić około 40 tysięcy złotych. Lepiej i taniej jest wykupić polisę i móc spać spokojnie na wyjeździe, niż ryzykować tak ogromne wydatki.

Warto zadbać o dopasowaną do własnych potrzeb polisę na wyjazd do Austrii. Polisa zagwarantuje:

  • Zwrot kosztów leczenia w publicznych i prywatnych placówkach.
  • Transport medyczny do kraju.
  • Ratownictwo w górach.
  • Pakiet assistance. W zależności od opcji można liczyć między innymi na: pomoc tłumacza, przejazd dla osoby towarzyszącej, pomoc prawna i wiele innych.

Koszt polisy jest uzależniony od wybranej oferty i sytuacji ubezpieczonego. Osoba w podeszłym wieku, chorująca na serce zapłaci więcej od studenta, który cieszy się pełnym zdrowiem. Warto skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeń, porównywarki i przejrzeć różne oferty, by wybrać tę najkorzystniejszą.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również