ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy?

Jest wiele rodzajów przyczep. Mogą to być lawety samochodowe, przyczepy rolnicze czy campingowe. W związku z tym również ubezpieczenia różnią się. Skoncentrujmy się na przyczepach campingowych, jako że najczęściej kierowcy podczepiają takie przyczepy do samochodów, wyjeżdżając na urlopy krajowe i zagraniczne. Skoro należy wykupić na wyjazd zagraniczny ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczyć samochód, to warto wiedzieć, czy i jak ubezpieczać przyczepę, a także ile takie ubezpieczenie kosztuje.

Przyczepy campingowe często są tak drogie jak ciągnące je auta, a w niektórych przypadkach nawet droższe. Czasami też wyposażenie takich przyczep jest bardzo luksusowe. Nikt nie chce, aby w razie jakiegoś zdarzenia po prostu je stracić. Osoby posiadające drogie przyczepy campingowe często osobno ubezpieczają samochód i przyczepę. Najlepiej jednak mieć dodatkową polisę ubezpieczeniową z dużym zakresem ochrony. Oczywiście, za bezpieczeństwo się płaci, ale lepiej zapłacić więcej i nie mieć później kłopotów. Warto też wiedzieć, że są ubezpieczyciele, którzy oferują dodatkowe ubezpieczenie do przyczep, na przykład ubezpieczenie przedniego namiotu z dachem. Inna opcja ubezpieczenia przyczepy dotyczy ubezpieczenia od kradzieży i wypadków, a także od gradu i innych zdarzeń losowych.

Wybierając najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie przyczepy, należy podjąć decyzję, czy ubezpieczamy jej wartość początkową, czy aktualną. Ta pierwsza możliwość jest dostępna tylko dla przyczep stosunkowo nowych. Oczywiście, w przypadku wartości pierwotnej składki są wyższe niż przy wartości aktualnej. Generalnie cena ubezpieczenia przyczepy uzależniona jest od jej wartości, ale ważny też jest rodzaj przyczepy. Ceny takich ubezpieczeń są różne w różnych firmach ubezpieczeniowych, dlatego należy dokładnie je przeanalizować i porównać zakresy ochrony. Nie tylko koszt jest ważny. Można znaleźć na przykład droższe ubezpieczenie, gdzie zakres ochrony jest zdecydowanie wyższy niż w innych tego typu firmach. Trudno mówić o konkretnych kwotach, ponieważ oferta jest zróżnicowana, a koszt zależy od wielu elementów. Konkretnych stawek należy szukać w ofertach firm ubezpieczeniowych.

Można też sprawdzić cenę każdej przyczepy za pomocą kalkulatora i porównać je w co najmniej kilku firmach ubezpieczeniowych. Można zapłacić za takie ubezpieczenie 50 zł i można zapłacić 200 zł, a nawet o wiele więcej. Wiele zależy od wartości przyczepy, a także zniżek. Najlepiej, jeśli tym ubezpieczeniem zajmie się broker ubezpieczeniowy.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również