ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ile kosztuje ubezpieczenie quada?

Quad służy głównie do jazdy w bardzo trudnym terenie, dlatego też poruszanie się nim narażone jest na większe ryzyko wypadku. W związku z tym, obowiązek wykupienia OC ma na celu zapewnienie odszkodowania osobom, które poniosą szkodę w wyniku wypadku z udziałem quada.

Quady jeżdżące po polskich drogach muszą posiadać ubezpieczenie OC, tablice rejestracyjne i muszą być zarejestrowane w Wydziale Komunikacji. Prowadzić je mogą wyłącznie osoby z odpowiednimi uprawnieniami, w zależności od masy pojazdu.

Znalezienie najtańszej oferty ubezpieczenia quada, jest dosyć trudne, gdyż towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie obniżają składki dla właścicieli tych pojazdów. Czasem zdarzają się okazyjne promocje, ale z reguły trwają bardzo krótko.

Ubezpieczenie OC quada nie jest tak drogie w porównaniu z ubezpieczeniem AC z kradzieżą. W pierwszym przypadku możemy liczyć na składkę wynoszącą od 60 do 200 zł na okres jednego roku. Autocasco z kolei to już wydatek sięgający kilka lub kilkanaście procent wartości quada rocznie. Aby trochę zaoszczędzić, warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli.

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od tego, w jakim wieku jest właściciel pojazdu, wysokości jego zniżek, okresu posiadania uprawnień do kierowania pojazdami, a także od rocznika quada. Osoby do 25 roku życia mogą otrzymać dodatkową zwyżkę składki, gdyż są dla towarzystw najbardziej ryzykowną grupą. Większą składkę ubezpieczeniową zapłacimy również ze względu na pojemność silnika, gdyż dla towarzystwa ubezpieczeniowego większa moc pojazdu oznacza większe ryzyko spowodowania wypadku.

W zależności od wartości quada  towarzystwa ubezpieczeniowe mają także pewne wymagania, jeżeli chodzi o zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Przykładowo, jeżeli wartość quada nie przekracza 30 tys. zł, wystarczy posiadać jedno zabezpieczenie antykradzieżowe. Przy wyższej wartości pojazdu towarzystwa wymagają dwóch niezależnych zabezpieczeń.

Warto także wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, ponieważ nigdy nie ma pewności, że nie staniemy się ofiarami wypadku, bądź sami go nie spowodujemy. Zabezpieczenie przed zniszczeniem czy kradzieżą quada należy rozważyć według indywidualnych upodobań oraz tego, gdzie będziemy go przechowywać i w jakich miejscach będziemy się nim poruszać.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również