Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Planując wyjazd wypoczynkowy, zawsze warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym, które zapewni ochronę nam samym i naszym rodzinom.

Nie zapomnij o karcie EKUZ

Wyjeżdżając za granicę, warto postarać się o kartę EKUZ, która zapewni nam dostęp do bezpłatnej opieki służby zdrowia podczas wypoczynku. Sama karta, działająca na terenie Unii Europejskiej, może jednak nie wystarczyć, ponieważ refunduje ona tylko podstawowe zabiegi ratujące zdrowie i życie. Ubezpieczenie turystyczne pokryje natomiast koszty leczenia, zapewni świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku oraz pomoc (w ramach assistance) w razie kradzieży czy innych kłopotów za granicą.

Ceny polis dla turystów

Polisy turystyczne oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe mogą się między sobą różnić nie tylko zakresem ochrony, ale także ceną. Standardowa polisa najczęściej obejmuje:

  • koszy leczenia,
  • ubezpieczenie NNW,
  • oraz assistance.

I jest to na ogół najtańsza wersja ubezpieczenia turystycznego. Z takim zakresem ochrony możemy nabyć polisę już od 30 zł

W przypadku, gdy rozszerzymy ją o ubezpieczenie bagażu czy o ubezpieczenie OC od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, cena wzrośnie do 100-150 zł.

Sporty ekstremalne słono kosztują w ubezpieczeniu

Najdroższe są polisy turystyczne dla osób uprawiającym sporty ekstremalne bądź podwyższonego ryzyka, ponieważ wtedy do standardowej polisy należy wykupić dodatkową opcję chroniącą ubezpieczonego. Na wyższe koszty polisy turystycznej powinny się także przygotować osoby chorujące przewlekle, ponieważ one także będą musiały skorzystać z rozszerzenia pokrywającego koszty leczenia związane ze zdiagnozowaną przed wyjazdem chorobą.

Warto pamiętać o dodatkowych opcjach 

Szukając polisy na wyjazd, warto wziąć także pod uwagę, by swoim zakresem obejmowało także rezygnację, odwołanie lub przerwaniem uczestnictwa w wypoczynku turystycznym. Takie ubezpieczenie chroni nas zarówno w przypadku odwołania wyjazdu przez biuro podróży, jak i np. odwołania lotów.

Polisy turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie. Cena ubezpieczenia zależy od tego, dokąd się wybieramy, na jak długo, na który pakiet i ofertę się zdecydujemy i czy chcemy dokupić dodatkowe rozszerzenia.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...