ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej?

Zarówno drobne kamyki na drodze, jak i nawet niewielka stłuczka mogą spowodować, że konieczna będzie wymiana szyby przedniej. Jaki jest koszt wymiany szyby przedniej? Dowiedz się, jak zapewnić sobie pomoc fachowców na wypadek konieczności naprawienia takiej usterki.

 

Wymiana szyby w samochodzie – cena

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej? Sama usługa to koszt od 100 do 250 zł. Jako klient będziesz musiał dodatkowo nabyć szybę. Jej cena zależy od modelu pojazdu. Szyby przednie do popularnych modeli są szeroko dostępne i tym samych ich zakup nie wiąże się ze szczególnie dużym wydatkiem.

Korzystasz z mniej popularnego modelu samochodu? Jeżeli szyba jest trudno dostępna, to jej sprowadzenie naturalnie będzie droższe. Z wyższym kosztem muszą liczyć się też właściciele samochodów:

 • sprowadzonych z zagranicy,
 • wyposażonych w szybę ogrzewaną,
 • wyposażonych w szybę z czujnikiem systemów bezpieczeństwa.

Dla porównania – wymiana szyby tylnej kosztuje do 250 zł. Mniej będzie kosztować cię wymiana szyby bocznej – od 50 do 150 zł. Serwisy specjalizujące się w wymianie szyb pobierają też dodatkowe opłaty, jeżeli szyba ma być pokryta np. folią przyciemniającą. Zapłacisz również za materiały niezbędne do wymiany szyby.

Poruszanie się samochodem z pękniętą szybą jest niedopuszczalne – stwarza to duże ryzyko. Kierowca takiego pojazdu naraża się na mandat w wysokości od 50 do 200 zł. Dodatkowo może mu zostać zatrzymany dowód rejestracyjny.

Kiedy konieczna jest wymiana szyby?

Koszt wymiany przedniej szybymoże spowodować, że zaczniesz szukać alternatywy. Kiedy nie trzeba wymieniać szyby przedniej? Znaczenie ma rodzaj uszkodzenia. Jeżeli uszczerbek:

 • ma nie więcej niż ok. dwa cm,
 • jest zlokalizowany co najmniej 10 cm od krawędzi szyby,
 • jest położony poza polem widzenia kierowcy,

to zamiast wymieniać szybę przednią możesz spróbować ją naprawić. Naprawę również powinieneś powierzyć fachowcom. Polega ona na wyczyszczeniu miejsca uszkodzenia, a następnie wypełnienia go żywicą. W dalszej kolejności kompozyt jest utwardzany, szlifowany i polerowany.

Nie każdy odprysk warto naprawiać. Czasem fachowiec może uznać, że naprawa wcale nie rozwiąże problemu, bo z czasem pojawi się pęknięcie.

Odprysk na szybie można usunąć samodzielnie, korzystają z zestawu do naprawy szyb. Taki zestaw kosztuje 15-50 zł. Nie jest to jednak rozwiązanie rekomendowane – specjaliści podkreślają, że na szybie mogą powstać pęknięcia.

Wymiana szyby samochodowej a ubezpieczenie

Jeżeli nie chcesz zastanawiać się, ile kosztuje wymiana szyby przedniej, wraz z OC kup dodatkową polisę, czyli ubezpieczenie szyb. Taki produkt jest dostępny w ofercie niemal każdej firmy ubezpieczeniowej, np. Uniqa czy Generali.

W ramach ubezpieczenie szyb w Uniqa możesz liczyć na:

 • naprawę szyby w sieci warsztatów NordGlass – naprawa odbywa się nawet w ciągu dwóch dni, licząc od dnia zgłoszenia szkody,
 • pokrycie kosztów naprawy czy wymiany szyby – suma ubezpieczenia wynosi 4000 zł,
 • bezgotówkowe rozliczenie szkody – ubezpieczyciel zapewnia minimum formalności.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb? Uniqa proponuje roczną składkę w wysokości od 81 zł. Polisa jest jednak dostępna wyłącznie z ubezpieczeniem OC lub AC.

Generali proponuje ubezpieczenie szyb na następujących warunkach:

 • suma ubezpieczenia do 6000 zł,
 • wymiana szyby od renomowanych producentów,
 • z polisy można też naprawić szybę.

Ta polisa jest sprzedawana wraz z ubezpieczeniem AC. Dodatkowo Generali proponuje m.in. rabat na części w Inter Cars.

Zakup ubezpieczenia szyb może być szczególnie korzystny dla kierowców posiadających AC. Wymieniając szyby z ubezpieczenia szyb, można zachować posiadane zniżki autocasco.

 

Zuzanna Jóźwiak Zuzanna Jóźwiak

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również