ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ile warte jest ubezpieczenie szyb samochodowych?

Jeździć z uszkodzoną szybą w samochodzie nie wolno. Jeżeli jest ona wyraźnie uszkodzona, należy ją bezwzględnie wymienić, ponieważ grozi to nie tylko wysokim mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w razie kontroli drogowej, ale też może być przyczyną wypadku drogowego.

Wysoki koszt naprawy uszkodzonej szyby

Nawet jeżeli kierowca zauważy uszkodzenie szyby, często decyduje się na dalszą jazdę, choćby z uwagi na wysoki koszt naprawy. Najczęściej cena naprawy uszkodzonej szyby kształtuje się w granicach 150–200 zł. Wymiana uszkodzonej szyby to już koszt rzędu kilkuset złotych.

Kiedy decydować się na naprawę?

Na naprawę należy się decydować, jeżeli uszkodzenie jest niewielkie, np. jeżeli jest to uszkodzenie punktowe – spowodował je kamień wyrzucony spod opon innego auta (jest nie większe niż średnica monety o nominale 5 zł). W przeciwnym razie szyba nadaje się tylko do wymiany. Tymczasem warsztaty samochodowe dysponują coraz nowszymi środkami do napraw uszkodzonych szyb, jak na przykład specjalne żywice oraz nowe technologie posługiwania się nimi przy takich naprawach.

Polisa usunie problem finansowy

Jeżeli kierowca ma wykupione ubezpieczenie autocasco, nie musi martwić się finansami przy naprawie lub wymianie szyby. Wszystko załatwia ubezpieczenie AC. Można też skorzystać z tańszej opcji, jaką oferuje na przykład Warta, czyli z ubezpieczenia Warta Auto Szyby. Ubezpieczenie to pokrywa naprawę bądź wymianę wszystkich szyb w samochodzie, czyli przedniej, bocznych oraz tylnej. Składka roczna wynosi 69 zł.

Jeżeli kierowca zdecyduje się na zakupienie w Warcie tego ubezpieczenia, może liczyć na promocje. Przede wszystkim jednak nie musi zgłaszać naprawy bądź wymiany szyb do ubezpieczenia AC. Jest to korzystna opcja, więc warto tę ofertę przeanalizować. Należy jednak przy tym przestrzegać określonych zasad.

Ograniczony koszt naprawy

Warto podkreślić, że odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowej Warta nie jest ograniczona tylko do jednego zdarzenia. Może ich być kilka, ale koszt napraw i wymian nie może przekroczyć sumy ubezpieczenia, czyli 3 tys. zł. Suma ta zmniejsza się wraz z kolejnymi naprawami lub wymianami szyb w trakcie trwania okresu ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również