ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak najmniej zapłacić za lawetę?

Ile kosztuje laweta?

Cenniki firm oferujących wynajęcie lawety i transport na lawecie zepsutego lub rozbitego pojazdu są zróżnicowane. Przykładowo za tego typu usługi zapłacimy:

  • 100 zł za dobę, 65 zł za 4 godziny wynajęcia lawety 5-metrowej, o dopuszczalnej masie całkowitej 2500 kg i ładowności 1980 kg - firma Tefra z Poznania,
  • 80 zł za dobę, 55 zł za 4 godziny wynajęcia lawety 4-metrowej, o dopuszczalnej masie całkowitej 2000 kg i ładowności 1600 kg - firma Tefra z Poznania,
  • 350 zł za dobę, 100 zł za 3 godziny, 150 zł za 6 godzin, 250 zł za 12 godzin za wynajęcie autolawety VW T4 do 3,5 tony, bez limitu kilometrów w wypozyczalnia-autolawet.pl z Rybnika,
  • 80 zł za dobę za wynajęcie lawet o dopuszczalnej masie całkowitej 2 tony, w wypozyczalnia-autolawet.pl z Rybnika,
  • 150 zł za dobę za wynajęcie lawet o dopuszczalnej masie całkowitej 3 lub 3,5 tony, w wypozyczalnia-autolawet.pl z Rybnika.

Droższe jest wynajęcie lawety lub autolawety wraz z kierowcą, załadunkiem i rozładunkiem transportowanych rzeczy lub pojazdów:

  • holowanie samochodów osobowych do 100 km - od 2 zł netto za km - w firmie Autolaweta z Krakowa,
  • holowanie samochodów osobowych od 100 do 300 km - od 1,60 zł netto za km - w firmie Autolaweta z Krakowa,
  • holowanie samochodów osobowych powyżej 300 km - od 1,50 zł netto za km - w firmie Autolaweta z Krakowa.

Generalnie różne firmy oferujące lawety i autolawety oferują swoje usługi w cenie od 1 do 2 zł za km trasy, ale koszt naliczany jest w obie strony. Przykładowo transport samochodu osobowego na lawecie z Berlina do Warszawy (na dystansie 572 km) będzie kosztował od 1144 zł do 2288 zł za całą usługę.

Usługa w cenie ubezpieczenia

Można zaoszczędzić na kosztach holowania i korzystania z lawety samochodowej, jeśli kierowca posiada wykupione fakultatywne ubezpieczenie assistance pojazdu. W takim przypadku ubezpieczyciel może pokryć koszty niezbędnej usługi holowania auta - do najbliższego warsztatu samochodowego czy też nawet do miejsca zamieszkania osoby ubezpieczonej.

Czy wiesz że...?

W pakietach assistance, które niskim kosztem można wykupić do ubezpieczenia obowiązkowego OC, może znajdować się darmowa usługa holowania pojazdu osoby ubezpieczonej i poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym. Usługa dla osoby poszkodowanej jest jednak refundowana z ubezpieczenia OC sprawcy.

Ubezpieczyciele w ramach ubezpieczenia assistance mogą ograniczać koszty holowania lub wprowadzać limit kilometrów dystansu, na jaki holowane będzie auto w ramach darmowej usługi. Ograniczanie terytorialne ma wykluczyć nadużywanie praw ubezpieczonego. Holowanie może odbywać się albo do najbliższego warsztatu samochodowego albo w miejsce wybrane przez poszkodowanego kierowcę lub właściciela auta. Z drugą opcją będziemy mieli do czynienia zawsze, gdy to auto poszkodowanego ma być holowane, a koszty wynajęcia lawety lub autolawety pokrywa ubezpieczenie OC sprawcy.  

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również