ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak płacić mniej za ubezpieczenie AC?

Jak płacić mniej za ubezpieczenie AC?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

Ubezpieczenie AC należy do grupy dobrowolnych ubezpieczeń, jego zakup nie jest przymusowy i zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli posiadacza pojazdu. Głównym zadaniem polisy autocasco jest zabezpieczenie właściciela auta przed jego kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. W przypadku wystąpienia szkody, nawet z winy właściciela pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odpowiednie odszkodowanie.

Zakup polisy autocasco to dość duży wydatek. Jak można go zminimalizować? compero.pl radzi.

Porównaj kilka polis

Na rynku działa bardzo wiele towarzystw mających w swojej ofercie ubezpieczenia autocasco. Każde z nich może oferować inny zakres ochrony ubezpieczeniowej. To, co w jednym towarzystwie będzie uważane za szkodę, w innym może nie być brane w ogóle pod uwagę. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed podpisaniem stosownej umowy zapoznać się z dokładnie z OWU - ogólnymi warunkami ubezpieczeniowymi obowiązującymi w danym podmiocie. W ten sposób będziemy wiedzieć przed czym tak naprawdę chroni nas dana polisa i ile ona kosztuje.

Zwiększ udział własny w szkodzie

Kolejnym sposobem na obniżenie wysokości składki AC jest zwiększenie udziału własnego w szkodzie. W przypadku wystąpienia jakiegoś zdarzenia losowego część kosztów naprawy klient pokryje z własnej kieszeni. Jest to dość dobre rozwiązanie zważywszy na fakt, że ten rodzaj polisy jest tańszy od tradycyjnego ubezpieczenia. Niestety tego typu umowy AC nie są dostępne u wszystkich ubezpieczycieli. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć w OWU danego towarzystwa.

Bezpieczeństwo popłaca

Towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają kierowców, którzy mogą się pochwalić bezszkodową jazdą. Zazwyczaj każdy rok bez spowodowania jakiegokolwiek wypadku jest nagradzany 10 proc. zniżką na zakup ubezpieczenia w latach kolejnych. Warto wspomnieć, że „wypracowane” zniżki u jednego ubezpieczyciela są respektowane w innych towarzystwach.

Kup pakiet

Zakupu ubezpieczenia autocasco warto dokonać w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym zamierzamy wykupić polisę OC. Dzięki połączeniu obydwu tych produktów klient może liczyć na dodatkowe zniżki od ubezpieczyciela. Umowy pakietowe są tańsze niż kupno pojedynczego ubezpieczenia.

Promocje i kontynuacja

Decydując się na kupno polisy autocasco warto zwrócić też uwagę na różnego typu promocje. Towarzystwa ubezpieczeniowe często stosują różne zniżki i rabaty. Tego typu informacji można szukać chociażby na portalach zakupów grupowych. Należy jeszcze wspomnieć, że ubezpieczyciele obniżają składkę AC za kontynuację polisy w tym samym towarzystwie. Promują także osoby, które posiadają już inne produkty w tej instytucji. Przykładem może tu być polisa na życie, czy też ubezpieczenie mieszkania.

Jest wiele metod na obniżenie składki ubezpieczenia AC. Te wyżej przedstawione stanowią tylko kilka podstawowych sposobów. Warto jednak o nich pamiętać, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić realne pieniądze, a te jak wiadomo zawsze się przydadzą. Najlepiej o tym wiedzą wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych, którzy i tak mają duże wydatki.

Jacek Kasperczyk

Jacek Kasperczyk Jacek Kasperczyk

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również