ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak płacić mniej za ubezpieczenie samochodu?

Lista czynników, które mają realny wpływ na koszt ubezpieczenia samochodu, liczy kilkadziesiąt punków. Decydują one nie tylko o składce obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale także AC i innego typu opcji dodatkowych (np. assistance).

Na część elementów, które wpływają na cenę polis komunikacyjnych, nie mamy większego wpływu. Wyliczając składkę, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę przecież cechy kierowcy: jego wiek, staż za kierownicą, szkodowość i innego typu parametry niezależne od nas lub zależne tylko w niewielkim stopniu. To samo dotyczy cech samego auta: rocznika, pojemności silnika, modelu. Są jednak kwestie, które możemy realnie zmienić, by otrzymać jeszcze lepszą ofertę od ubezpieczyciela.

W przypadku ubezpieczenia autocasco ogromne znacznie ma liczba i rodzaj użytych zabezpieczeń antykradzieżowych. Może się okazać, że zamontowanie alarmu obniży składkę na tyle, że zwróci nam się koszt montażu. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę zabezpieczenia, które działają przeciwko kradzieżom, utrudniają dostanie się do wnętrza samochodu, blokują zapłon, utrudniają odjechanie pojazdem. Poza tym pod lupę są brane także zabezpieczenia, które pomagają namierzyć samochód, gdy do kradzieży jednak doszło.

Na cenę ubezpieczenia może mieć wpływ fakt, czy jesteśmy stałymi klientami danej ubezpieczalni. Choć nie jest to regułą. Wiele firm stara się za wszelką cenę przyciągnąć nowych klientów, a potem już nie przygotowuje dla nich korzystniejszych ofert niż te standardowe. Najlepiej przed wyborem ubezpieczenia skorzystać z porównywarki ubezpieczeń i wybrać najlepszą opcję.

Oszczędność na ubezpieczeniu samochodu może również wynikać z zakupu ubezpieczenia w pakiecie. OC i AC, NNW lub assistance w jednym miejscu zazwyczaj kosztują o wiele mniej niż wszystkie te usługi kupione oddzielnie. Warto więc porównać wiele wariantów w różnych miejscach, bo oszczędności na pakiecie ubezpieczeń mogą wynieść nawet kilkaset złotych.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również