Jak przedłużyć ubezpieczenie turystyczne na wyjeździe?

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje osobie ubezpieczonej natychmiastową pomoc w przypadku nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku czy opóźnienia lotu. Dobrze dobrana polisa powinna posiadać szeroki zakres usług assistance, obejmując koszty transportu, a także akcji ratowniczej w górach i na morzu.

Koszty leczenia a polisa turystyczna

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia w polisie turystycznej powinna być dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta – najlepiej, jeśli wynosi od 6000 euro do 100 000 euro.

W polisie turystycznej bardzo ważne są koszty leczenia, powinny one obejmować m.in.:

  • badania lekarskie,
  • zabiegi ambulatoryjne,
  • konsultacje i honoraria lekarskie,
  • pobyt w szpitalu, tj. leczenie, badania, zabiegi i operacje,
  • zakup lekarstw,
  • zakup środków opatrunkowych,
  • leczenie stomatologiczne.

Warto wybrać rozszerzony pakiet

Do standardowego ubezpieczenia turystycznego warto wykupić rozszerzenie obejmujące NNW, ubezpieczenie bagażu, OC – przydatne podczas wyrządzonej osobie trzeciej. Dla osób uprawiających ekstremalne sporty towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne rozszerzenia standardowej polisy lub specjalnie przygotowaną pod ich potrzeby polisę.

Przedłużanie polisy

W przypadku, gdy nasz pobyt za granicą niespodziewanie się przedłuży, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem w celu przedłużenia polisy turystycznej. W sytuacji kontynuacji ubezpieczenia czas ma bardzo duże znaczenie. Polisę da się przedłużyć, ale tylko przed upływem jej ważności, jeśli będziemy chcieli to zrobić już po jej wygaśnięciu, będziemy musieli kupić nowe ubezpieczenie. Czas wykupienia polisy ma znaczenie, ponieważ w każdym przypadku po dopełnieniu formalności okres ubezpieczeniowy zacznie działać dopiero od następnego dnia, a ochrona ubezpieczeniowa jeszcze później. Jest to związane z okresem karencji. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe wyznacza liczbę dni, które muszą upłynąć zanim będzie aktywowana ochrona ubezpieczeniowa.

Przedłużenia polisy turystycznej na wyjeździe możemy dokonać telefonicznie, online lub poprzez e-mail. Składając wniosek o przedłużenie ubezpieczenia, musimy w nim podać numer dotychczasowej polisy oraz nazwisko osoby ubezpieczonej.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...