ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak szukać najlepszego ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie to polisa, która jest nabywana, by zapewnić bezpieczeństwo członkom rodziny w wypadku śmierci danej osoby. Tego typu polisę możemy zawrzeć na czas określony lub dożywotnio. Zwykle spotyka się polisy na życie podpisywane na określony termin, najczęściej jest to okres 30 lat.

Strona praktyczna polis na życie

W przypadku ubezpieczenia na życie, jej posiadacz jest zobowiązany do wpłacania składek w ustalonych z góry odstępach czasu. Jeśli chodzi o kwestię wypłaty sumy ubezpieczenia, to takie produkty różnią się od pozostałych rodzajów polis tym, że w ich przypadku tylko jedna sytuacja decyduje o wypłacie - śmierć ubezpieczonego w czasie ochrony ubezpieczeniowej.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Wybranie właściwej polisy na życie nie jest łatwe, o czym najlepiej mogą przekonać się osoby, które przeglądają aktualne oferty rynkowe. Propozycji jest mnóstwo i na dodatek ulegają one zmianom w czasie. Na szczęście zainteresowani klienci mogą poradzić sobie z tym poprzez ocenę polis przez pryzmat określonych kryteriów.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na kwestie merytoryczne, czyli ocenę, w jakich sytuacjach polisa na życie zapewni odszkodowanie naszym bliskim. Wydawać by się mogło, że śmierć to warunek, którego nie sposób kwestionować, jednakże ubezpieczyciele wprowadzają wiele wyłączeń, takich jak śmierć z winy ubezpieczonego. Niezbędne będzie więc dokładne przestudiowanie warunków umowy oraz listy wyłączeń. W drugiej kolejności należy spojrzeć na kwestie finansowe. Polisa na życie to spłacanie składek w stosunkowo długimi okresie, dlatego też trzeba dobrze ocenić nasze możliwości finansowe i wybrać produkt najlepiej do nich dopasowany.

Gdzie szukać?

Skoro wiemy już, czym się kierować przy wyborze polisy na życie, warto zwrócić uwagę na to, gdzie szukać najlepszych ofert. Zamiast tracić czas na zapoznawanie się z warunkami umów np. na stronach poszczególnych ubezpieczycieli, można w szybki sposób porównać najlepsze propozycje dzięki porównywarkom finansowym, takim jak compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również