Jak tanio ubezpieczyć samochód?

Zanim zdecydujemy się na zakup polisy komunikacyjnej, warto zastanowić się, jakiego ubezpieczenia potrzebujemy.

Właściciele pojazdów starszych często poprzestają na ubezpieczeniu OC, ewentualnie rozszerzonym o assistance lub NNW. Posiadając nowe auto, warto pomyśleć także o AC, które chroni przed kradzieżą oraz szkodami i stłuczkami wynikłymi z winy właściciela pojazdu. Możemy również zdecydować się na wykupienie pakietu, np. OC i ubezpieczenia mieszkania w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. W takiej opcji często otrzymamy dodatkowe zniżki.

Szukając taniej polisy komunikacyjnej, warto prześledzić dzięki porównywarce compero.pl dostępne oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Innym rozwiązaniem jest również odwiedzenie multiagencji, w której doradca za darmo i na miejscu udzieli nam wszelkich informacji.

Przy wyborze OC liczy się tylko cena

Zakres obowiązkowego OC jest identyczny, niezależnie od ubezpieczyciela, więc jedynym kryterium, które możemy negocjować, jest cena polisy. Koszty są bardzo zróżnicowane w różnych instytucjach ubezpieczeniowych, ich ceny wahają się od 200 złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Koszty OC zależą od wieku kierowcy, okresu posiadania prawa jazdy, miejsca zarejestrowania pojazdu oraz przysługującej zniżce za bezszkodową jazdę. W przypadku OC wystarczy poszukać ubezpieczyciela, który zaproponuje najniższą kwotę składki.

Kupując AC, patrz na zakres ochrony

Jeśli chodzi o AC, niestety może się okazać, że najtańsze ubezpieczenie wcale nie jest najlepsze. Szukając odpowiedniego autocasco, powinniśmy się zastanowić, w jakim zakresie chcemy, by nasze auto było chronione. Gdy będziemy wiedzieć, czego oczekujemy od AC, wtedy poszukajmy odpowiedniej oferty. Jednak może się zdarzyć, że nie będzie ona najtańsza na rynku.

Właściciel nowego auta, wykupując AC, musi liczyć się z tym, że w przypadku zdarzenia, które nie jest objęte ochroną wynikającą z umowy, koszty naprawy szkód mogą być dla niego bardzo wysokie. Dlatego za ochronę nowych pojazdów czasem warto zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że nie poniesiemy strat finansowych w przypadku uszkodzenia czy kradzieży auta.

Rynek ubezpieczeniowy jest bardzo konkurencyjny, dlatego szukając samego ubezpieczenia OC, nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem najtańszego, wystarczy np. skorzystać z porównywarek internetowych. Jednak AC to zupełnie inna sprawa i w tym przypadku często nie opłaca się oszczędzać.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Patrycja Kowalewska

W lutym 2022 roku zostały wprowadzone nowelizacje ustaw o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców, których celem jest dostosowanie przepisów do unijnego Pakietu Mobilności....

  • Marek Pawłowski

Obecnie trudno wyobrazić sobie długą trasę, czy nawet drogę do sklepu w dużym mieście bez GPS. Łatwiejsze poruszanie się po drogach umożliwia nam zaawansowana technologia i dlatego nie każdy musi...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...