ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak ubezpieczyć garaż?

Garaże są bardzo ważnymi obiektami, często zlokalizowanymi poza głównymi budynkami. Nierzadko stoją w nich bardzo drogie samochody. Nic dziwnego, że wielu właścicieli domów jednorodzinnych stara się również ubezpieczyć swój garaż.

Coraz częściej sięgamy po rozbudowane pakiety

Pakiety ubezpieczeniowe przeznaczane dla właścicieli prywatnych posesji w wielu przypadkach zapewniają ochronę nie tylko nieruchomościom, ale i ruchomościom. Praktycznie wszystkie elementy prywatnych posesji mogą być chronione – i to nie tylko przez firmy ubezpieczeniowe, ale również przez systemy alarmowe, antywłamaniowe czy nawet firmy ochroniarskie.

Nawet do 2 km

Jeżeli właściciel domu jednorodzinnego zechce ubezpieczyć również swój garaż (a z pewnością zechce), może to zrobić niemal w każdej firmie ubezpieczeniowej. Oferta jest bogata, ale i zróżnicowana, więc należy dokładnie ją przeanalizować. Proama ubezpiecza garaże usytuowane nawet w odległości 2 km od posesji. Ponadto w firmie tej można ubezpieczyć również budynki niemieszkalne, obiekty małej architektury czy też ogrodzenia wraz z elementami stałymi.

Dom Komfort Plus

Warta proponuje swoim klientom ubezpieczenie garaży, a także innych budynków znajdujących się na posesji. Ubezpieczeniem mogą być również objęte obiekty malej architektury, takie jak fontanny, baseny, altany czy nawet oczka wodne. Warta chroni także ogrodzenia wraz z elementami stałymi, a nawet – w ramach dodatkowego ubezpieczenia – nagrobki oraz roślinność ogrodową.

Zakres dodatkowej ochrony

Wybierając rozszerzony pakiet ubezpieczeniowy, należy dokładnie sprawdzić, jaki jest zakres dodatkowej ochrony i jakie obejmuje ryzyka. Koniecznie trzeba zwrócić też uwagę na wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczycieli. Różne są warunki i zakres ochrony takich ubezpieczeń, dlatego tak potrzebna jest dokładna analiza ofert oraz zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Koszt dodatkowych ubezpieczeń

Stawki ubezpieczeń są różne w różnych firmach ubezpieczeniowych, ponadto należy uwzględnić ewentualne zniżki stosowane przez ubezpieczycieli. Warto też zwrócić uwagę na wysokość franszyzy integralnej, która najczęściej wynosi około 100 zł. Oznacza to, że przy szkodzie do 100 zł to ubezpieczony musi pokryć koszt jej usunięcia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również