ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak uzyskać najlepsze ubezpieczenie?

Najlepsze OC = najtańsze OC

Poszukując na rynku ubezpieczeniowym najlepszego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu, należy kierować się jego ceną. Zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach będzie taki sam, ponieważ nie decydują o nim ubezpieczyciele. Warunki ubezpieczenia komunikacyjnego OC określają przepisy ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Według zapisów wspominanej ustawy, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji w Polsce. Zapewnia ono ochronę przed ponoszeniem finansowych skutków szkód powstałych w związku z ruchem pojazdów, a także tych, które powstały przy wysiadaniu i wsiadaniu do pojazdu, załadowywaniu i rozładowywaniu, zatrzymywaniu, postoju lub garażowaniu. Polisa pokrywa szkody majątkowe, osobowe, odszkodowania i zadośćuczynienia dla osób poszkodowanych w wypadkach spowodowanych przez kierującego ubezpieczonym pojazdem.

Czy wiesz że...?

Ubezpieczyciele ograniczają kwotowo swoją odpowiedzialność finansową za szkody majątkowe i osobowe do terenów. Górna granica wypłacanego odszkodowania na terenie całej Unii Europejskiej wynosi:

  • 5 mln euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych - dotyczy szkód osobowych,
  • 1 mln euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względy na liczbę poszkodowanych - dotyczy szkód majątkowych.

Jak wykupić korzystnie ubezpieczenie OC?

Przy poszukiwaniu najlepszej oferty ubezpieczenia OC należy zwrócić uwagę na to, jak TU uwzględniają i naliczają zwyżki i zniżki ubezpieczeniowe. Najlepiej porównać ze sobą koszty składki na polisę OC w różnych firmach ubezpieczeniowych i wybrać tę ofertę, która jest najkorzystniejsza cenowo dla właściciela pojazdu.

Najlepsze ubezpieczenie OC generalnie powinno być najtańszym. Warto wydać na nie więcej pieniędzy jedynie wówczas, gdy dana firma ubezpieczeniowa dodaje do polisy OC w korzystnej cenie inną atrakcyjną polisę - np. ubezpieczenie Assistance w wersji mini lub podstawowej.

Choć podstawowy zakres ubezpieczenia OC zawsze będzie taki sam, podobnie jak sumy gwarancyjne oferowane przez TU, to jednak poszczególne oferty mogą różnić się np. bezpłatnymi dodatkowymi świadczeniami czy zniżkami na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC w pakiecie z OC.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również