ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Jak wybrać dobrą i tanią polisę turystyczną?

Coraz więcej osób wykupuje ubezpieczenie turystyczne, chcąc mieć pewność, że na wymarzonych wakacjach nic ich nie zaskoczy. Posiadając taką polisę, czują się bezpiecznie, dopóki nie przydarzy się jakieś nieszczęście. Wtedy nieraz okazuje się, że co prawda, jest polisa, ale nie zabezpiecza ona wielu sytuacji kryzysowych. Często jest to powodowane winą samych klientów, którzy dla obniżenia ceny polisy, rezygnują z ważnych opcji, które byłyby przydatne szczególnie im. Sprawdźmy, jak skutecznie zabezpieczyć nasze wakacje.

Na pewno nie warto pozostawiać decyzji o zakupie ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Jest bardzo prawdopodobne, że pod presją czasu nie wybierzemy odpowiedniej dla nas polisy, nawet jeśli będziemy korzystali z porównywarek ubezpieczeń, a umowę zawrzemy przez Internet. Podejmując decyzję przed wyjazdem, możemy po prostu nie zdążyć ze wszystkimi formalnościami.

Kolejnym błędem, często popełnianym przez Polaków, jest nieczytanie warunków umowy. W rezultacie nie wiemy, w jakiej sytuacji możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela i dokładnie, w jakim zakresie chroni nas wykupione ubezpieczenie. Potem może prowadzić to do wielu rozczarowań i niepotrzebnych nerwów.

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy dobre ubezpieczenie, musimy je dostosować do naszych potrzeb. Trzeba wziąć pod uwagę różne dostępne warianty i sprawdzić, które z nich mogą być nam potrzebne. Gdy np. przyjmujemy stale jakieś leki, dużym błędem będzie rezygnacja ze zwyżki za choroby przewlekłe. To samo dotyczy osób, które zamierzają na wakacjach uprawiać sport, bez względu na to, czy amatorski czy ekstremalny. Jeśli nie wykupimy odpowiedniego wariantu polisy, nie możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela w przypadku nieszczęśliwego wypadku, doznanego w czasie uprawiania takiego sportu.

Częstym błędem jest również szukanie oszczędności na polisie poprzez obniżanie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance. Tymczasem dobra polisa powinna w pełni chronić nasze zdrowie w aspekcie kosztów związanych z leczeniem i wypadkami. Oczywiście suma zabezpieczenia takich kosztów powinna być dostosowana to realiów kraju, w którym będziemy spędzali wakacje. To samo dotyczy sumy ubezpieczenia w polisie NNW.

Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie w ramach ubezpieczenia, musimy wyważyć oszczędności i koszty, odpowiadając sobie na pytanie, czy warto oszczędzać na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Niestety w tym wypadku oszczędność może być często pozorna. Koszty leczenia i transportu na pewno będą wyższe niż cena polisy.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również