ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie?

Z roku na rok rośnie świadomość turystyczna Polaków, zwłaszcza tych często korzystających z wyjazdów zagranicznych. Wypoczywając w kraju czy też za granicą, nie powinniśmy lekceważyć roli ubezpieczenia turystycznego. Jeśli sami ulegniemy wypadkowi lub ucierpi ktoś z bliskich w trakcie wyjazdu narciarskiego, wydatki związane z leczeniem czy transportem mogą poważnie obciążyć nasz portfel. W takiej sytuacji, nie posiadając polisy turystycznej, zapłacimy za zwiezienie nas ze stoku, za poszukiwania w górach, za leczenie, za każdy dzień pobytu w szpitalu czy za transport medyczny do Polski.

Warto mieć kartę EKUZ

Przed wyjazdem za granicę przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w EKUZ. Jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą wydaje NFZ. Dokument ten zapewnia zwrot kosztów leczenia nagłych przypadków podczas zagranicznych wyjazdów. Po kartę EKUZ musimy udać się do lokalnego oddziału funduszu zdrowia. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje: ratownictwa na stoku za granicą, transportu medycznego, powrotu do Polski po wypadku. W ramach karty możemy liczyć tylko na leczenia w placówkach, które mają podpisaną umowę z odpowiednikiem naszego NFZ.

Ubezpieczenie dla uprawiających sporty zimowe

Aby czuć się bezpiecznie na wypoczynku narciarskim, najlepiej zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje uprawianie sportów zimowych. Standardowe polisy turystyczne obejmują: pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie, badania i zabiegi medyczne, a także operacje, zakup niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych. Dodatkowo towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty transportu poszkodowanego z miejsca wypadku do szpitala oraz ze szpitala do miejsca zakwaterowania. Dobra polisa narciarska powinna także gwarantować organizację i pokrycie kosztów transportu do kraju.

Co ze sportami ekstremalnymi?

Szukając polisy na wyjazd narciarski, powinniśmy zastanowić się, jaki zakres ubezpieczenia będzie dla nas najkorzystniejszy. Jeśli zamierzamy spokojnie szusować po stokach, wystarczy nam podstawowe ubezpieczenie NNW. Natomiast gdy lubimy uprawiać sporty wysokiego ryzyka, powinniśmy zdecydować się na rozszerzenie polisy dla osób uprawiających sporty ekstremalne.

Sprzęt narciarski czy snowboardowy jest dość drogi, jeżeli więc takowy posiadamy, powinniśmy wziąć pod uwagę wykupienie polisy chroniącej go od kradzieży lub zgubienia.

Pamiętaj o OC!

Kolejnym ważnym ubezpieczeniem, które warto posiadać na wyjeździe narciarskim, jest OC. To pozwoli nam zabezpieczyć się na wypadek, gdy ktoś z naszej winy dozna uszczerbku na życiu, co zdarza się podczas szusowania po stoku dość często.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również