ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Zakres ochrony w polisie OC komunikacyjnego jest w Polsce regulowany ustawowo, a towarzystwa ubezpieczeniowe samodzielnie kształtują ceny tego ubezpieczenia. W związku z tym koszt składki OC może być inny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale ochrona wszędzie jest taka sama. Właśnie dlatego warto poszukać najtańszego ubezpieczenia OC.

W sytuacji, gdy mamy zamiar kupić auto i jednocześnie chcemy zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC, pamiętajmy, że cena polisy będzie zależna również od wartości auta i od pojemności jego silnika. Im bardziej ekskluzywny pojazd, tym wyższa cena składki OC, np. droga jest polisa kabrioletu.

Gdy posiadamy już ubezpieczenie, np. mieszkania, warto wybrać się do swojego ubezpieczyciela i zapytać o cenę OC komunikacyjnego. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe zniżki za ubezpieczenia w pakiecie. Tak samo jest w sytuacji, gdy decydujemy się na polisę OC i AC. Gdy wykupimy polisy u jednego ubezpieczyciela, możemy liczyć na upusty. Dodatkowe bonusy w towarzystwie ubezpieczeniowym zyskamy, ubezpieczając dwa pojazdy.

Młody kierowca, który nie posiada żadnych zniżek, może zaoszczędzić na polisie OC dzięki wykorzystaniu bonifikaty kogoś starszego, np. jednego z rodziców (poprzez wspólne zarejestrowanie pojazdu). Jednak minusem takiego rozwiązania jest ryzyko, że gdy młody kierowca spowoduje szkodę lub wypadek, wtedy zimniejszy się także zniżka współwłaściciela danego auta.

W przypadku małżeństw posiadających wspólnotę majątkową jeden z małżonków uprawniony jest do korzystania ze zniżek wypracowanych przez drugiego. Dla nabywców nowych aut bardzo dobrą opcją jest skorzystanie z pakietów dealerskich, czyli specjalnych, kompleksowych ubezpieczeń oferowanych przez producentów samochodów we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Innym wyjściem dla osób szukających taniego ubezpieczenia OC jest Internet. W sieci można często znaleźć ciekawą ofertę polisy z niską składką ubezpieczeniową. Dodatkowo można skorzystać z różnego rodzaju porównywarek i przeanalizować wiele propozycji ubezpieczeń.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również