ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie studenckie?

Ochrona ubezpieczeniowa jest istotnym elementem, zapewniającym bezpieczeństwo na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie NNW powinien posiadać także każdy student w czasie trwania nauki. Mimo, że nie jest ono obowiązkowe, to może nas ono uchronić przed poważnymi konsekwencjami finansowymi. Ubezpieczenie studenckie to także wyraz dorosłości i odpowiedzialności za siebie i innych. Składki nie są wysokie, zwłaszcza na studencką kieszeń, a w razie zaistnienia jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, nie musimy się martwić o pokrycie kosztów związanych z wypadkiem, uszczerbkiem na zdrowiu, drogim (także zagranicznym) leczeniem szpitalnym czy transportem do kraju.

Oferowane ubezpieczenia studenckie zapewniają m.in. ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu studenci mogą otrzymać odszkodowanie za doznany w wyniku wypadku uszczerbek na zdrowiu, obejmujący np. złamanie, odmrożenie czy odparzenie.

Ubezpieczenie kosztów leczenia, które także może wchodzić w zakres ubezpieczenia studenckiego, jest szczególnie ważne dla osób podróżujących za granicę na staże, praktyki lub do pracy. W razie wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa wówczas koszt wizyt u lekarza, koszty leczenia szpitalnego, zakupy leków lub transport do kraju. Jest to istotne zwłaszcza, że ubezpieczenie z NFZ nie pokrywa w pełni powyższych wydatków, jeżeli powstają one poza granicami Polski.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni tymczasem w przypadku, gdy student spowoduje powstanie szkody na osobie trzeciej lub na rzeczy, która należy do tej osoby. Ubezpieczenie to zabezpiecza interesy osób, które ucierpią w wyniku jakiegoś zdarzenia.

Do wyboru odpowiedniej ochrony dla siebie, warto przeanalizować różne warianty polis. W zależności od trybu życia, częstotliwości wyjazdów zagranicznych i wreszcie wysokości składki, jaką jesteśmy w stanie płacić, wybierzmy ofertę, która jest dopasowana do naszych potrzeb. Niektóre uczelnie oferują ubezpieczenia grupowe, które są tańsze niż polisy zawierane indywidualnie w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć różnych zdarzeń, które będą miały miejsce w naszym życiu, dlatego warto się ubezpieczać. Wykupując polisę, zyskujemy pewność, że nie zostaniemy bez środków finansowych i pomocy w nagłych wypadkach.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również