ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu?

Szyby i rolety antywłamaniowe, kraty w oknach, alarm, monitoring, drzwi antywłamaniowe – to tylko przykłady zabezpieczeń, które nie tylko pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo nieruchomości, ale również obniżyć koszty jej ubezpieczenia.

Bez spełnienia tych kryteriów ubezpieczenie domu jest niemożliwe

Towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają od swoich klientów spełnienia wielu wymagań związanych z formami zabezpieczenia nieruchomości i ich jakością. W przypadku drzwi można spotkać się z takimi kryteriami jak:

  • Drzwi wejściowe do domu muszą posiadać minimum dwa zamki wielozastawkowe lub jeden z atestem.
  • Wszelkie budynki znajdujące się na terenie posiadłości muszą być zabezpieczone kłódką wielozastawkową lub zamkiem wielozastawkowym.
  • Jeśli w drzwiach wejściowych są przeszklenia, nie mogą one w żaden sposób umożliwiać dostania się do wewnątrz budynku (np. wskutek otwarcia zamka poprzez otwór wybity w szybie).
  • Jeśli garaż i dom pozostają w bezpośrednim sąsiedztwie i łączą je drzwi przejściowe – muszą spełniać one tak samo wysokie wymagania jak drzwi wejściowe do domu.

Składka niższa nawet o 30 proc!

Dzięki inwestycji w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe oraz spełnieniu powyższych wymagań można uzyskać niższą cenę składki ubezpieczeniowej od kilkunastu procent do nawet 30% w skali roku. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej ubezpieczyciel będzie przy tym również wymagał zastosowania bezpiecznych, antywłamaniowych okien.  

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każda osoba ubezpieczająca dom powinna zdawać sobie sprawę z faktu, iż zawarcie umowy z ubezpieczycielem wiążę się nie tylko z nabyciem szeregu uprawnień, ale również obowiązków, które bezwzględnie muszą być dopełnione. Przykładowo, jeśli zgubimy klucz od mieszkania lub zapomnimy zamknąć drzwi wejściowych, a nieszczęśliwie dojdzie w tym czasie do włamania i kradzieży – nie mamy co liczyć na odszkodowanie.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również