ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Już 2,3 mln Polaków korzysta z ubezpieczeń zdrowotnych

Polska służba zdrowia ciągle stoi na niskim poziomie, tymczasem oczekiwania społeczeństwa rosną. Już nie chcemy czekać w wielomiesięcznych kolejkach na zabiegi. Wolimy za miesięczną składkę móc korzystać z pomocy medycznej od ręki.

Z możliwości wykupienia prywatnej opieki medycznej coraz chętniej korzystamy zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Polisy medyczne to częsty wybór pracodawców, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom dodatkowe benefity, które jednocześnie działałyby na korzyść firmy. Jak wskazuje PIU w raporcie "Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków", dostęp do świadczeń zdrowotnych oferowanych prywatnie można ograniczyć liczbę nieobecności pracowników z powodu zwolnień chorobowych nawet o 70%.

Za polisami zdrowotnymi przemawia krótki czas oczekiwania na dostęp do specjalistów i specjalistycznych badań medycznych. Nie bez znaczenia są również wyższe standardy obsługi pacjentów w ośrodkach prywatnych, w tym łatwa rezerwacja wizyt on-line, a także godziny przyjęć dostosowane do potrzeb ludzi pracujących.

Jak prognozuje PIU, rynek dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych będzie w kolejnych latach nabierać na znaczeniu w obszarze ubezpieczeń. W całym 2017 roku składka przypisana brutto na rynku polis medycznych wzrosła aż o 18% w stosunku do 2016 roku, osiągając wartość 684,5 mld zł.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również