ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Kierowco! Zaskocz zimę - ubezpiecz opony

Uszkodzona opona czy też skrzywiona felga, należą do jednych z bardziej nielubianych usterek, które spotykają kierowców w trasie. Polskie drogi narażają właścicieli pojazdów nie tylko na niespodziewane naprawy, ale także na wysokie wydatki. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe assistance na ogumienie, które dokupimy albo do OC, albo otrzymamy w pakiecie z AC lub z rozszerzonym assistance.

Ubezpieczenie opon jest dostępne na rynku polskim dopiero od kilku lat, ale przekonuje się do niego coraz więcej kierowców. Taka polisa zapewnia ubezpieczonemu wymianę koła na miejscu zdarzenia lub odholowanie pojazdu w sytuacji, gdy niemożliwa jest wymiana opony w trasie. Indywidualne ubezpieczenie opon to niewielki koszt, od 19 złotych rocznie.

Opcja wymiany koła uwzględniana jest również w rozszerzonych pakietach autocasco lub assistance, dlatego często kierowcy nie decydują się na samo ubezpieczenie opon. Jednak polisa AC czy assistance to dosyć duży wydatek i raczej korzystają z nich właściciele nowszych i droższych pojazdów.

Opcja indywidualnego ubezpieczenia opon, np. razem z OC, jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla kobiet, które zwykle mniej sprawnie radzą sobie z ich samodzielną wymianą. Jeśli dużo często jeżdżą służbowo i posiadają starsze auta, polisa będzie dla nich idealnym uzupełnieniem ochrony komunikacyjnej.

Przykładowo HDI Asekuracja oferuje zwrot kosztów naprawy koła w warsztacie samochodowym oraz zapewnia holowanie pojazdu z miejsca zdarzenia, wymianę koła na miejscu wypadku, a także doradztwo telefoniczne o najbliższych serwisach naprawczych i sklepach z oponami. HDI nie przewiduje jednak zakupu nowego ogumienia, ani jego montażu. Tak samo kierowca musi na wyposażeniu posiadać koło zapasowe, jak i zestaw do jego zamontowania. W przypadku braku, ubezpieczenie traci ważność. 

Axa Direct w ramach ubezpieczenia ogumienia wykona naprawę uszkodzonego koła na miejscu zdarzenia bądź w warsztacie samochodowym, a także odholuje samochód, jeśli naprawa nie będzie możliwa na miejscu.

Składka ubezpieczenia opon, tak jak w przypadku OC czy AC, uzależniona jest od wielkości posiadanych już zniżek, wieku kierowcy, a nawet od marki samochodu. Bardzo ważne jest to, że większość ubezpieczycieli zapewnia, iż skorzystanie z ubezpieczenia opon nie wpłynie na utratę zniżek w OC.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również