ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Korzystne ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych

Biorąc pod uwagę czynniki, które wpływają na koszt ubezpieczenia, mogłoby się wydawać, że ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych będzie bardzo kosztowne. Kup korzystną finansowo polisę i nie martw się wysokimi składkami – to proste! Wystarczy, że zamiast od razu decydować się na ofertę ubezpieczeniową, towarzystwa współpracującego z dealerem, sprawdzisz inne, dostępne oferty i dostosujesz je do swoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli z kolei jesteś młodym kierowcą, możesz postarać się o obniżenie swoich składek ubezpieczeniowych. Jak to zrobić?

Z jakich polis warto skorzystać przy samochodzie powyżej 150 tys.?

Jesteś właścicielem samochodu, który kosztował powyżej 150 tys. złotych i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenia wykupić? Przede wszystkim wybierz korzystną polisę OC, która jest obowiązkowym świadczeniem dla każdego właściciela pojazdu silnikowego. Być może spotkasz się z sytuacją, że jeszcze w salonie otrzymasz propozycję polisy współpracującego z dealerem towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie musisz jednak z niej korzystać, wybierz taką ofertę, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Możesz porównać ceny, jakie oferują poszczególne firmy ubezpieczeniowe za pomocą porównywarki internetowej Compero.pl. Wpisując na stronie dane wywierające wpływ na wysokość składek, otrzymasz gotowe propozycje wielu firm, a dzięki temu będziesz mógł zapłacić jak najniższą składkę.

Pamiętaj o tym, że składki OC nawet w przypadku drogich samochodów nie muszą być wysokie. Najgorzej wygląda sytuacja kierowców w wieku od 18 do 25 lat, którzy uważani są za potencjalne zagrożenie drogowe. Jeżeli należysz do tej grupy, rozważ dopisanie do umowy współwłaściciela, który ma większe doświadczenie w bezwypadkowym prowadzeniu samochodu, a co za tym idzie posiada stosowne zniżki ubezpieczeniowe. Spora część firm w takiej sytuacji decyduje się na znaczne obniżenie stawki – w najkorzystniejszym wypadku możesz zyskać nawet ponad 1000 złotych.

Poza ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej rozważ również zakup autocasco i NNW, które zdecydowanie są opłacalne przy samochodach, których wartość wynosi powyżej 150 tys. zł. Ponadto ubezpieczyciel może zaproponować ci również dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie od kradzieży czy polisę auto szyba.

Ile wynosi składka ubezpieczenia samochodu powyżej 150 tys. złotych?

Składka ubezpieczenia OC drogiego samochodu uzależniona jest od różnych czynników, można zaliczyć do nich m.in.:

  • miejsce zamieszkania i wiek właściciela auta,
  • doświadczenie w prowadzeniu samochodu oraz posiadane zniżki,
  • rok produkcji, markę oraz model pojazdu,
  • inne parametry samochodu.

Na podstawie tych danych ubezpieczyciel może wyliczyć, ile będzie wynosiła składka w konkretnym wypadku. Uśredniona kwota to wydatek około kilkuset złotych.

Zakup ubezpieczenia AC dla samochodu powyżej 150 tys. złotych

Jeżeli chcesz bardziej zabezpieczyć swoje auto przed różnego rodzaju zagrożeniami, zdecyduj się na zakup autocasco. Jego koszt zależny będzie od konfiguracji polisy oraz innych czynników (wymienionych w uwarunkowaniach wysokości składek OC) i może wynosić od 1000 do kilku tysięcy złotych. Na ostateczną cenę wpływ będzie wywierać również:

  • udział własny – procentowa lub złotówkowa wysokość kwoty szkody, którą właściciel samochodu pokrywa na własną rękę,
  • sposób likwidacji szkody – ubezpieczyciel może zająć się jedynie wypłaceniem odszkodowania lub zagwarantować naprawę uszkodzeń,
  • zakres usługi – pełne AC obejmuje kradzież samochodu, jego częściowe albo całkowite uszkodzenie w wyniku wypadku lub krzywd wyrządzonych przez żywioły.

Decydując się na dostosowanie autocasco do indywidualnych potrzeb, weź pod uwagę to, że niższe składki wiążą się z wypłatą niższego odszkodowania, z kolei nawet niewielkie uszkodzenia w drogich samochodach wiążą się często z wysokimi kosztami napraw. Dlatego w przypadku pojazdów wartych powyżej 150 tysięcy złotych zdecyduj się na pełną ochronę.

Jeżeli posiadasz auto kupione z salonu, pamiętaj o tym, żeby kupując ubezpieczenie AC zwrócić uwagę na wybór opcji naprawy w autoryzowanym serwisie, w innym wypadku możesz stracić gwarancję.

Czy warto wykupić dodatkowe polisy dla drogich samochodów?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom posiadającym samochody warte powyżej 150 tys. złotych dodatkowe polisy ubezpieczeniowe, takiej jak NNW oraz assistance. Czy powinieneś zdecydować się na ich zakup?  Jeżeli auto ma dla ciebie duże znaczenie, odpowiedź brzmi tak – otrzymasz dzięki temu kolejne korzyści finansowe przy niewielkich nadprogramowych opłatach. Ponadto niektóre firmy ubezpieczeniowe w ramach zakupu pakietu OC/AC dorzucają podstawowe assistance i NNW zupełnie bezpłatnie. Jeśli zdecydujesz się na rozszerzone wersje tych usług, zyskujesz dodatkowe wsparcie, które w wielu przypadkach może okazać się naprawdę przydatne.

Innymi dodatkowymi świadczeniami, na które możesz zdecydować się w ramach lepszej ochrony swojego drogiego samochodu, są: ochrona szyb auta lub jego opon. Skorzystaj z nich, jeżeli planujesz długie i częste podróże lub po prostu zależy ci na tym, żeby pojazd był w pełni chroniony.

Wszystkie te dodatki do podstawowej polisy również znajdziesz w serwisie Compero.pl. Korzystając z tej platformy, możesz nie tylko skorzystać z pełnego pakietu ubezpieczenia, ale również porównać wysokość składek za podobną ochronę ubezpieczeniową u różnych ubezpieczycieli.

Odliczenie kosztów ubezpieczenia auta firmowego powyżej 150 tys. złotych od podatku

Decydując się na zakup autocasco dla samochodu firmowego powyżej 150 tys. złotych, możesz odliczyć część poniesionych na ten cel środków od podatku. Wysokość odliczenia możesz obliczyć w prosty sposób, podziel 150 000 przez wartość auta, a następnie pomnóż przez wartość autocasco.

W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i NNW możesz odliczyć całość kwoty.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie samochodu wartego więcej niż 150 tys. złotych?

Zamiast przeglądać poszczególne oferty wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych, skorzystaj dużo mniej czasochłonnej, a przy tym prostej w obsłudze opcji, jaką jest internetowa porównywarka ubezpieczeń Compero.pl. Po wpisaniu swoich danych, na ekranie monitora pojawiają się wszystkie oferty spełniające uwzględnione kryteria twojego samochodu. W serwisie znajdziesz zarówno wszelkie dostępne na polskim rynku ubezpieczenia i dodatki do polis dotyczących pojazdów mechanicznych, jak również najlepsze oferty ubezpieczeń na życie, majątkowych czy turystycznych. Masz jakieś pytanie dotyczące interesującego cię ubezpieczenia? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Marek Pawłowski Marek Pawłowski

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również