ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Którzy narciarze powinni wykupić polisę?

Jeśli wyjeżdżacie na narty, lepiej nie zastanawiajcie się nad tym, czy wydatek dodatkowych pieniędzy na polisę ubezpieczeniową jest zasadny. Lepiej się ubezpieczyć i spędzić spokojnie czas na stoku, niż nieustannie martwić się, że coś złego może nam się stać. Na pytanie, którzy narciarze powinni wykupić ubezpieczenie, jest tylko jedna odpowiedź: wszyscy. Oto dwa argumentów, obalających powszechnie funkcjonujące mity.

Mit 1: Nowoczesny sprzęt skutecznie chroni zdrowie i życie

Rzeczywiście, nowoczesny sprzęt, wytrzymałe kaski i dobrze przygotowane trasy mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo narciarzy, ale niestety nie wyeliminują całkowicie zagrożenia. Narciarstwo było, jest i będzie sportem objętym wysokim ryzykiem, należy do najbardziej urazowych ze wszystkich dyscyplin. To wnioski płynące z danych medycznych. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę, że nowoczesne narty w połączeniu z nowoczesnymi kombinezonami pozwalają osiągać jeszcze większe prędkości niż jeszcze kilka lat temu, a to dodatkowo zwiększa ryzyko urazów i wypadków.

Nawet najlepszej klasy sprzęt nie zapewni w pełni bezpieczeństwa, czego przykładem jest wypadek na stoku mistrza Formuły 1 Michaela Schumachera, który zapadł w śpiączkę. Leczenie podobnych urazów za granicą mogłoby zrujnować niejednego Polaka, który nie posiadał odpowiedniej polisy.

Mit 2: Ostrożna jazda na nartach zastąpi ubezpieczenie

Otóż - nie zastąpi. Znamienne jest, że wielu z polskich turystów uważa się za dobrych narciarzy, a przynajmniej jeżdżących ostrożnie. Wystarczy jednak przejrzeć statystyki, żeby stwierdzić, że stoki wcale nie są bezpiecznym, spokojnym miejscem. W ubiegłym sezonie w samym tylko Zakopanym doszło do kilku tysięcy wypadków i kontuzji narciarzy. Nie można także zapominać, że coraz więcej Polaków jeździ na nartach, a stoki są coraz bardziej zatłoczone, przez co coraz łatwiej o kolizje. W takich sytuacjach nieocenione może okazać się OC, a nawet assistance. Za fachową pomoc na stoku można naprawdę dużo zapłacić zagranicą, gdy nie ma się odpowiedniego ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również